صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ورود استارتاپ‌ها به حوزه خدمات گام بزرگی برای حل مشکلات جامعه است

ورود استارتاپ‌ها به حوزه خدمات گام بزرگی برای حل مشکلات جامعه است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نشست مشترک با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استارتاپ‌ها حوزه جدیدی در ارایه خدمات ایجاد کرده اند اظهار کرد: با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه توزیع کالا می توانند اتفاق‌های خوبی را رقم بزنند و به پلت فرمی برای تنظیم بازار تبدیل شوند. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری حضور شرکت‌های دانش بنیان در حوزه توزیع کالا را اتفاقی مناسب دانست و ابراز کرد: بروکراسی ادارای و سیستم تأمین مالی دو مشکل شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کارهای فناورانه است که باید مورد توجه بیشتری قرار گرفته و برای رفع آن اقداماتی انجام شود. در دو سال گذشته شاهد سرمایه گذاری قابل توجهی در استارتاپ‎های خدماتی هستیم که این مسئله نشان دهنده توسعه فعالیت شرکت های فناور خدماتی است.
رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت‌های فناور گفت: کاهش هزینه‌ها و ورود فناوری روز دنیا به صنایع دو مزیت استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین است. در کشورمان نیز با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو می‌توان فعالیت های خوبی برای حل مشکلات زیست محیطی انجام داد.
ستاری وضعیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه فناوری مانند بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شرکت های فناور ممکن است زمان طولانی تری برای شکوفایی اقتصادی نیاز داشته باشند اما همانطور که شاهد هستیم توانسته اند گام های بزرگی همچون صدور دارو به روسیه را بردارند. 
وی همچنین انجام پروژه های ویژه همچون تولید خودروی برقی و اینترنت اشیاء با محوریت بخش خصوصی در دستور کار معاونت علمی اعلام کرد.
در پایان نشست قرار شد کمیته مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برای رسیدن به نقشه راه و زبان مشترک و نظام مند کردن همکاری‌ها تشکیل و پیگیری شود.

همچنین مطالعه کنید:

شمارش معکوس اخذ مالیات از خانه های خالی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در جلسه علنی مذکور با ۱۵۰ رأی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *