صفحه اصلی / «سخاب4» در صدر بازار اوراق با درآمد ثابت ایستاد

«سخاب4» در صدر بازار اوراق با درآمد ثابت ایستاد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در جریان بازار امروز یکشنبه 14 آبان ماه معاملات در مجموع دو بازار اول و دوم نیز به نقل و انتقال 135 میلیون سهم به ارزش 267 میلیارد ریال منتهی شد و نماد ذوب آهن با خرید و فروش حدود 86 میلیون سهم به ارزش 68 میلیارد ریال در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین حجم و ارزش مبادلات ایستاد.
نماد «ذوب» همچنین پربیننده‌ترین نماد فرابورسی بازار سهام نیز شناخته شد و با رشد قیمت پایانی مبادلات امروز را خاتمه داد.
سهامداران همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه بیش از 130 میلیون سهم به ارزش 219 میلیارد ریال را خرید و فروش کردند. 
از سوی دیگر شاخص کل فرابورس روز جاری با افت 2 واحدی روبه رو شد تا آیفکس نشانگر رقم 972 واحدی شود. نمادهای «مارون»، «سرچشمه»، «میدکو» و «بساما» تا سطح 3 واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای «شاوان»، «دماوند» و «شرانل» تا سطح 0.6 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشته از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.
خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات نیز اقدام به دادوستد بیش از 69 هزار ورقه تسه به ارزش 53 میلیارد ریال کردند. اوراق تسه مهر ماه 96 با مبادله 28 هزار ورقه به ارزش 22 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این تابلو تجربه کرد.
در بازار اوراق با درآمد ثابت هم که روز گذشته نماد «سخاب2» به منظور واریز وجه اسمی این اوراق در سررسید متوقف شد، سناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب4» روز جاری در صدر ایستاد. در این نماد بیش از 141 هزار ورقه به ارزش بالغ بر 137 میلیارد ریال دست به دست شد که بیش از سایر اوراق مورد مبادله در این بازار بود.
 

همچنین مطالعه کنید:

startup

سکوت قانون تجارت در برابر استارت‌آپ‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در ایامی که کسب و کارهای نوپا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *