صفحه اصلی / سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد یورویی فرانسه در گذار انرژی

سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد یورویی فرانسه در گذار انرژی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سرمایه‌گذاری‌های مربوط به محیط زیست که از سوی ژان پیسانی فری، اقتصاددان طراحی شده و از سوی ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه طراحی شده است، بخشی از یک برنامه سرمایه‌گذاری ۵۷ میلیارد یورویی هستند که از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ اجرا می‌شود.
دولت فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد ساختمان‌ها عامل انتشار ۲۰ درصد از گازهای گلخانه‌ای هستند بنابراین دولت یک برنامه عایق حرارتی به ارزش ۹ میلیارد یورو پیش بینی کرده که به خانوارهای کم درآمد و ساختمان‌های دولتی متمرکز خواهد شد.
هدف از این برنامه نوسازی ۷۵ هزار خانه در سال یا ۳۷۵ هزار خانه در طول دوره پنج ساله دولت کنونی است.
دولت همچنین ۷ میلیارد یورو (۸.۳۱ میلیارد دلار) برای افزایش رشد استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به میزان ۷۰ درصد تا پنج سال آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
سرمایه‌گذاری‌ها شامل تحقیقات و نوآوری برای مقابله با تغییرات جوی است و گذار فرانسه به انرژی‌هایی که آلایندگی کربن کمتر و بهره‌وری بیشتری دارند را سرعت می‌بخشد.
بر اساس گزارش رویترز، در این برنامه چهار میلیارد یورو سرمایه‌گذاری برای سوئیچ به خودروهایی که آلایندگی کمتری دارند، پیش‌بینی شده است. صنعت حمل و نقل عامل یک سوم از انتشار گازهای گلخانه‌ای است.
در این برنامه ۱۰ میلیون دستگاه خودروی فرسوده جمع آوری می‌شوند به خصوص خودروهای بنزینی که پیش از سال ۱۹۹۷ به ثبت رسیده‌اند یا خودروهای دیزلی که پیش از سال ۲۰۰۱ ثبت شده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *