صفحه اصلی / سرمایه گذاری 56 هزار میلیارد ریالی منطقه آزاد ارس در دولت تدبیر و امید

سرمایه گذاری 56 هزار میلیارد ریالی منطقه آزاد ارس در دولت تدبیر و امید

به گزارش کسب و کار نیوز  به نقل از ایرنا، محسن خادم عرب باغی در نشست اعضای هیات مدیره منطقه آزاد ارس با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جلفا گفت: ارس رتبه نخست صادرات در بین مناطق آزاد کشور را دارد.
عرب باغی از اشتغال به کار 12 هزار و 600 نفر در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات این منطقه در زمان حاضر خبر داد.
وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی و تاریخی منطقه و زیرساخت های تفریحی ایجاد شده در آن گفت: سالانه بیش از هفت میلیون گردشگر ورودی به منطقه داریم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس به فعال شدن چند واحد دانش بنیان در منطقه آزاد ارس نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به تعامل و همدلی موجود، مسیر توسعه منطقه هموار است.
مدیر بخش خداآفرین منطقه آزاد ارس نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های جغرافیایی و اقتصادی منطقه گفت: فلسفه وجودی مناطق آزاد جذب سرمایه است.
جعفر ملکی، افزود: از سال 1392 تا 1395 شمسی 56 هزار میلیارد ریال در منطقه سرمایه گذاری داخلی شده که رشد 2 برابری را نسبت به بازه زمانی 4 ساله قبل از آن نشان می دهد.
ملکی همچنین میزان سرمایه گذاری خارجی انجام شده در منطقه آزاد ارس بین سال های 1392 تا پایان نیمه نخست امسال را چهار هزار و 60 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری نسبت به دوره مشابه قبل از آن 10 برابر شده است.
وی، ارزش صادرات منطقه آزاد ارس در چهار سال اخیر را 185 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه قبل از آن رشد 100 درصدی نشان می دهد.
مدیر بخش خداآفرین منطقه آزاد ارس درآمد عملیاتی و غیرعملیاتی منطقه در چهار ساله منتهی به امسال را برابر با شش هزار و 620 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این رقم نیز رشد 3 برابری نسبت به دوره چهار ساله 1388 تا 1392 را نشان می دهد.

همچنین مطالعه کنید:

تحریم‌های جدید جنبه تبلیغاتی دارد

کسب و کار نیوز، کامران ندری، کارشناس اقتصادی در گفتگو با «کسب و کار نیوز» گفت: واقعیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *