صفحه اصلی / ۲۱۰ نماینده مجلس اقدام تجزیه طلبانه اقلیم کردستان را محکوم کردند

۲۱۰ نماینده مجلس اقدام تجزیه طلبانه اقلیم کردستان را محکوم کردند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه ۵ مهر ماه، بیانیه ای با امضای ۲۱۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در محکومیت برگزاری همه پرسی غیرقانونی استقلال کردستان عراق قرائت شد.
متن بیانیه به شرح زیر است:
طی سالهای گذشته کشور عراق آماج توطئه های مختلف آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت اما ایستادگی و همبستگی و مقاومت ملت عراق اعم از عرب و کرد، سنی و شیعه، همه نقشه های استکبار را نقش بر آب کرد و ملت عراق با اتحاد قانون اساسی را تصویب و حکومت مرکزی را با روش دموکراتیک تشکیل و آرامش را به عراق بازگرداندند. همچنین همبستگی ملی با کمک نیروهای مردمی موجب پاکسازی عراق از لوث وجود داعش گردید. اما توطئه ها علیه عراق خاتمه نیافت و اینک همه پرسی اقلیم کردستان به صورت غیرقانونی می تواند همبستگی ملی و تمامیت ارضی عراق را مخدوش و عراق را در گرداب درگیری های جدید قرار دهد.
با توجه به مواضع دولت و مجلس عراق که با صراحت همه پرسی اقلیم کردستان عراق را غیرقانونی اعلام کردند و همچنین با توجه به نظر سازمان ملل متحد، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اولاً ایجاد بحران در عراق را به ضرر مسیر دموکراتیک عراق دانسته و ثانیاً هر گونه اقدام تجزیه طلبانه را مضر به حال ملت عراق و کل منطقه می دانیم و این اقدام کردستان عراق را محکوم و از اقدامات دولت و مجلس عراق حمایت می کنیم و از دولت می خواهیم مطابق درخواست دولت مرکزی عراق تمهیدات لازم در همکاری با دولت عراق را به عمل آورده و به هیچ وجه اجازه ماجراجویی به صهیونیست ها در عراق ندهند.

همچنین مطالعه کنید:

BENZIN

گرانی بنزین برای پرداخت یارانه جدید

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش نرخ دلار قیمت خیلی از کالاها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *