صفحه اصلی / تشییع شهید گمنام تجدید پیمان قشر صنعتگر با شهداست

تشییع شهید گمنام تجدید پیمان قشر صنعتگر با شهداست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایپا نیوز، در این مراسم محمدباقر نوفلی مدیر عامل شرکت سایپا لجستیک به نمایندگی از مدیریت ارشد سایپا، از فرمانده بسیج گروه سایپا، پایگاه بسیج شرکت سایپالجستیک و جمعیت حاضر در مراسم تشکر کرد و گفت: این حرکت شایسته و بزرگ در یک مجموعه صنعتی نشان از پایبندی به آرمان های شهدا و الگو گرفتن از شهیدان والامقام و شهید حججی هاست و ما امروز در سنگر تولید و زندگی اجتماعی خود با تبعیت و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب در راستای عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران حرکت خواهیم کرد.
وی با یاد آوریتقارن این مراسم بزرگ و معنوی با ایام محرم و هفته دفاع مقدس  آن را بسیار پرمفهوم و با معنی گفت: شهادت جوانان ایرانی نشان دادند که دفاع از آرمان های انقلاب و ارزش های متعالی اسلام نه تنها شعار نیست بلکه با اعتقاد فراوان و با اراده کامل جوانان دلیر این مرز و بوم نیز جامعه عمل می پوشد.
مدیرعامل سایپالجستیک برگزاری آیین تشییع شهید گمنام در شرکت سایپالجستیک را تجدید پیمان قشر صنعتگر با شهدا و راه پر نور و معرفتی که آن عزیزان طی کرده اند عنوان کرد و افزود: امروز شرکت سایپالجستیک به نمایندگی از گروه بزرگ خودروسازی سایپا و به تعبیری به نمایندگی از تمامی زحمتکشان عرصه خودروسازی کشور میزبان پیکر مطهر شهید گمنام والا مقامی است و ما به این میزبانی افتخار میکنیم.
در ادامه این مراسم سردار انصاری مشاور عالی فرمانده نیروی انتظامی به ایراد سخنرانی پرداخت، و با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم گفت: همه شهیدان انقلاب، دفاع مقدس، هسته ای وشهدای مدافع حرم، بر اساس فرهنگ عاشورا و به تبعیت از ولی خود در صحنه حضور پیدا کردند.
وی به ضرورت تداوم راه شهیدان و شناخت راه این عزیزان بر حرکت در این مسیر تاکید نمود و با اشاره به عملیات خیبر و شهید گمنام تشییع شده در مراسم که در این عملیات به شهادت رسیده گفت: این شهید در اوج محرومیت های اقتصادی و نظامی به میدان رفت ،چرا که در اسفند ۶۲ و عملیات خیبر کشور در شدیدترین تحریم ها بود. ما در آن سالها به تعداد رزمنده هایمان اسلحه هم نداشتیم، این عزیزان شجاعانه جوانی، زندگی و وابستگی های دنیایی خود را داند تا جمهوری اسلامی مقتدر امروز به ما برسد.
مشاور فرمانده نیروی انتظامی افزود: ما به این شهیدان مدیون هستیم، چرا که این شهیدان زمانی وارد جبهه نبرد شدند که نظام ما در اوج مظلومیت بود. در حالی که اکنون جمهوری اسلامی مقتدر و تاثیر گذار در منطقه است.
وی با اشاره به اینکه دشمنی با مردم ایران بر سرقدرت هسته ای و موشکی ایران نیست، گفت: دشمنی بر سر اسلامیت، هویت، استقلال و آزادی خواهی مردم ایران است که باید بر این ها پافشاری و استقامت کنیم همانطور که با استقامت توانستیم در زمینه های هسته ای، موشکی وعلمی به موفقیت دست پیدا کنیم.
سردار انصاری افزود: شهید حججی نماد آن جمله از پیامبر(ص) است که فرمود برای شهادت امام حسین(ع) حرارتی در دلها است که هرگز سرد و خاموش نمی شود. امروز پس از ۱۴۰۰ سال که از صحنه عاشورا می گذرد شهید حججی اینگونه قیام میکند و دلهای مردم کشورمان که پایبند مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) هستند را تسخیر میکند. این نشان میدهد که هرگز گرمای عاشورایی که در دل مومنان است سرد و خاموش نشده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه این شهید گمنام و سایر شهدای دفاع مقدس برای شهدای مدافع حرم الگو شدند اظهار داشت: شهدای مدافع حرم، شهدایی هستند که آموخته ها و تجربه شهدای دفاع مقدس را دارند و اینگونه است که امام فرمود:"جنگ نعمت است" و امروز نعمت جنگ دیده می شود.
قابل ذکر است این مراسم با حضور کارکنان و مدیران شرکت های گروه خودروسازی سایپا و بسیجیان سلحشور این صنعت با اجرای برنامه های متنوع و عزاداری و سینه زنی برای سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به شکلی باشکوه برگزارشد.

همچنین مطالعه کنید:

export

صادرات ایران ۱۷ درصد افزایش یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، براساس برآوردهای صورت گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *