صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بازنگری 800 برنامه درسی با رویکرد کارآفرینی در کشور

بازنگری 800 برنامه درسی با رویکرد کارآفرینی در کشور

 دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در جمع خبرنگاران گیلانی با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با ماه محرم و ایام دفاع مقدس، اظهار کرد: یادمان باشد آنچه جوانان دیروز در جبهه‌های جنگ خلق کردند، حاصل درسی بود که از مکتب عاشورا گرفتند و آنچه جوانان امروز کسب خواهند کرد، حاصل درسی است که از رزمندگان دوران دفاع مقدس باید بگیرند.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، وی استقلال امروز کشور را مرهون رشادت‌های جوانان دیروز این مرز و بوم در جبهه حق علیه باطل عنوان کرد.
 
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سه واژه پرنشاط، قانونمداری و با کیفیت بودن را از شعارهای سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: توجه به این سه واژه راهی در مسیر توسعه دانش علمی کشور است.
 
شریعتی نیاسر تعداد دانشجویان دکتری در کشور را 97 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف عنوان کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید 24 هزار و 400 نفر در مقطع دکترا در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های کشور پذیرش شدند.
 
وی تعداد دانشجویان مقطع لیسانس در سال تحصیلی جدید را بیش از ۳۷۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: تعداد دانشجویان مقطع فوق لیسانس در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۲۵ هزار دانشجو است.
 
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ارائه 15 مورد توصیه برای دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: با رعایت موارد یادشده، زمینه نشاط بیشتر، نظم بهتر، اثرگذاری بیشتر دانشجویان و ارتقای کیفیت فعالیت‌ها فراهم می‌شود.
 
شریعتی نیاسر با بیان اینکه ۸۰۰ برنامه درسی، طی دو سال گذشته در کشور بازنگری شده است، تصریح کرد: این کار با رویکرد کارآفرینی صورت گرفته است تا زمینه منطبق شدن دروس را با نیازهای جامعه فراهم کند.
 
وی از اختصاص 110 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان دکترا خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ در سال جاری ماهانه حدود 700 هزار تومان تسهیلات ویژه دانشجویانی با شرایط خاص از جمله دکتری روزانه، ارائه می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

رمزگشایی از اختلالات اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، ایران بیشتر از بسیاری از کشورهای دنیا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *