صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
فرصت های رو به رشد صنعت آی تی

فرصت های رو به رشد صنعت آی تی

سرمقاله
همواره تاکید شده است که به ضرورت ورود هوشمندانه و استفاده‌های صحیح و منطقی از علم فناوری اطلاعات و ارتباطات و همگام شدن با پیشرفته‌های روز دنیا در این عرصه توجه شود فرصت های رو به رشد صنعت آی تیکه خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد رشد این صنعت مهم و افزایش کاربردهای آن در اقتصاد بوده ایم. در این میان کارآفرینان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش ویژه‌ای را می‌توانند ایفا ‌کنند. کارآفرینان با به‌کارگیری فناوری اطلاعات در کسب‌وکارهای خود می‌توانند به نقش پررنگ این صنعت در اقتصاد جامه عمل بپوشانند. مشاغل دانش‌بنیان نیز می‌توانند در جهت‌دهی به فناوری اطلاعات در اقتصاد موثر باشند. 
مشاغل دانش‌بنیان به مشاغلی در بازارهای نوین گفته می‌شود که شاغل از دانش و مهارت لازم در استفاده موثر از منابع ملی و جهانی برخوردار بوده و می‌تواند از ابزارهای دسترسی مانند رایانه، تبلت و تلفن همراه هوشمند به صورت حرفه‌ای استفاده کند.به‌طور کلی مشاغل جدید دانش‌محور هستند و فناوری اطلاعات اصولا برای این مشاغل کاربردهای فراوانی دارد. این کسب و کارها باید بتوانند با به‌کارگیری این صنعت و شاخه‌های آن خود را بالا بکشند و از این طریق بتوانند حتی محصولات خود را صادر کنند. فضای مجازی یکی از کاربردی‌ترین شاخه‌های فناوری اطلاعات است که کسب‌وکارها باید بتوانند از فضای مجازی برای فروش محصولات و انجام تجارت استفاده کنند. 
از سوی دیگر در حال حاضر یکی از معضلات و دغدغه‌های اصلی جامعه امروز افزایش بیکاری است که مشاغل دانش‌بنیان بهترین راهکار برای مقابله با بیکاری هستند و این در حالیست که با به‌کارگیری فناوری اطلاعات نقش اشتغالزایی این کسب‌وکارها بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

پنل‌های تبلیغاتی جذاب کره‌ی جنوبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *