صفحه اصلی / خارج‌سازی سومین مغروقه از اروندرود

خارج‌سازی سومین مغروقه از اروندرود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس گفت: این مغروقه از نوع یدک‌کش که ۳۵ متر طول، ۸ متر عرض و ۳/۵ متر ارتفاع دارد از مقابل کشتی‌سازی اروندان ۲ واقع در اروندرود خارج‌سازی شد.
به گفته وی خارج‌سازی این مغروقه که یکی از مغروقه‌های نیمه سخت اروندرود به شمار می‌آید به مدت یک ماه و نیم به طول انجامید.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه این مغروقه نوزدهمین مغروقه از عملیات پروژه خارج‌سازی ۳۹ فروند مغروقه اروندرود محسوب می‌شود افزود: عملیات خارج‌سازی این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال از شهریور ماه سال گذشته آغاز شد.
دریس یادآور شد: از سال ۷۲ تاکنون ۱۸۱ فروند مغروقه از رودخانه‌های اروند و کارون خارج‌سازی شده که شامل ۵۶ فروند مغروقه از اروندرود و ۱۲۵ فروند مغروقه از کارون است.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر مراحل عملیات خارج‌سازی مغروقه‌ها را ساید اسکن و شناسایی موقعیت مغروقه، عملیات غواصی، گل شویی، لایروبی محدوده اطراف مغروقه و برشکاری زیرآب در صورت نیاز، بیرون کشیدن لاشه مغروقه از آب و حمل آن تا محل نگهداری در بندر خرمشهر عنوان کرد.
دریس با بیان اینکه خارج‌سازی مغروقه‌های اروندرود یک امر حیاتی در جهت ارتقای ایمنی تردد شناورها در این رودخانه است افزود: شناورسازی مغروقه‌ها در اروندرود مقدمه لایروبی آن محسوب می‌شود که این مسئله از سوی وزارت امور خارجه و سازمان بنادر و دریانوردی با طرف عراقی در دست پیگیری است.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *