صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
سکونت ۲۰ درصد جمعیت شهری استان لرستان در بافت‌های فرسوده

سکونت ۲۰ درصد جمعیت شهری استان لرستان در بافت‌های فرسوده

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اعلام اینکه ۲۰ درصد جمعیت شهری استان در بافت‌های فرسوده ساکن هستند، گفت: ۱۵ درصد جمعیت شهری لرستان نیز در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ساکن هستند.
علیخانی افزود: کل مجموعه بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان، ۹۰۱ هکتار است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۲۵ هکتار از استان معادل ۱۴ درصد محدوده شهری را در خود جای داده است، افزود: برنامه‌ریزی برای بافت‌های تاریخی، ناکارآمد و سکونت‌گاه‌های غیررسمی انجام شده است.
به گفتهٔ علیخانی در خرم‌آباد ۷۲ هکتار معادل دو درصد و در بروجرد ۲۷۰ هکتار معادل هشت درصد بافت تاریخی وجود دارد.
وی افزود: برای محدوده‌های تاریخی با شهرداری و میراث فرهنگی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و دورود مطالعات طرح‌های بازآفرینی انجام و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است و تا پایان امسال نیز مطالعات طرح‌های سایر شهرها انجام خواهد شد.
علیخانی با بیان اینکه در دلفان بافت حاشیه‌ای نداریم، اضافه کرد: در این شهرستان که به عنوان پایلوت محرومیت‌زدایی مشخص شده، ۱۱۶ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که ۱۵ درصد کل مساحت آن محدوده شهری است و ۳۸ درصد جمعیت در آن زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال در کل کشور ۲۷۰ محله جزو برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است، افزود: از این تعداد ۹ محله متعلق به لرستان بوده که در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود واقع شده و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اعلام اینکه برای بازآفرینی محلات مذکور ۷.۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب از سوی وزارت راه و شهرسازی به این اداره کل ابلاغ شده است گفت: همچنین ۲۹ طرح در شهرستان‌های ذکر شده در حال انجام و از پیشرفت مناسبی برخوردار است.
علیخانی افزود: در سکونت‌گاه‌های لرستان، اولویت نخست بهسازی و آسفالت معابر، جمع‌آوری آب‌های سطحی، ساخت سرای محله، سالن‌های ورزشی و مراکز بهداشت و انجام خدمات روبنایی در مناطق آسیب‌پذیر گل‌سفید و علی‌آباد خرم‌آباد، فلک‌الدین و دره‌غریب بروجرد و ناصرالدین دورود است.

همچنین مطالعه کنید:

خروج تدریجی تازه واردها از بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، رکوردهای صعودی پی‌درپی شاخص بورس، حمایت تمام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *