صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
الجبیر: ایران در لبنان و سوریه نقشی موذیانه و ویرانگر دارد

الجبیر: ایران در لبنان و سوریه نقشی موذیانه و ویرانگر دارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگو با بلومبرگ مدعی شد: ایران نقش موذیانه‌ای در لبنان و ویران‌گری در سوریه دارد، ایران در امور داخلی عراق، پاکستان و افغانستان دخالت می‌کند و به گروهک‌های تروریستی در بحرین، کویت و یمن اسلحه و مواد منفجره قاچاق می‌کند.
وی هم‌چنین در ادامه اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد: ایران به سفارت‌ها حمله می‌کند و دیپلمات‌ها را می‌کشد و گروهک‌های تروریستی را در بسیاری از کشورها ایجاد می‌کند. رفتارهای کشوری که می‌خواهد جزیی از جامعه بین‌المللی باشد، نباید این‌گونه باشد.
وزیر خارجه عربستان سعودی در رابطه با پایبندی ایران به توافق هسته‌ای مدعی شد: به نظر من ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست، زیرا پایبندی ایران به اصل همجواری و پیروی از اعتدال و سیاست مسالمت‌آمیز جزیی از روح این توافق است و ایران این کار را انجام نداد.
 عادل الجبیر درحالی ایران را به دخالت در کشورها متهم می‌کند کشورش در سال‌های اخیر یمن را به اشغال درآورده و دست به کشتار زنان و کودکان و مردان بی‌گناه می‌زند و اکنون به اعتراف مجامع بین‌المللی بحران انسانی را در یمن شاهدیم.
عربستان از کشورهای حامی تروریست تکفیری و پشتیان مادی و معنوی و نیروی انسانی این تروریست‌هاست.
امروز در جایی از دنیا نیست که حملات تروریستی اتفاق بیفتد و نیروهای تروریست آموزش دیده این کشور یا تبعه آن نباشند.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *