صفحه اصلی / افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدی از مناطق آزاد در دولت دوازدهم

افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدی از مناطق آزاد در دولت دوازدهم

 
 
 مرتضی بانک روز چهارشنبه در بازدید از منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه هم اکنون بیشترین حجم صادرات غیر نفتی کشور از منطقه آزاد اروند صورت می گیرد ابراز امیدواری کرد، با فعالیت گمرک منطقه آزاد اروند؛ امسال روند صادرات از این منطقه افزایش یابد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وی با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد اروند در بخش های بندری، دسترسی به دریا، فرودگاه، راه آهن و پایانه های مرزی و تجاری شلمچه به عنوان بزرگترین بارانداز صادراتی این منطقه گفت: منطقه آزاد اروند با برخورداری از زیرساخت های مناسب می تواند به محور اصلی صادرات کالا در میان مناطق آزاد کشور تبدیل شود.
مشاور رییس جمهوری افزود: باید شرایطی فراهم کرد تا روند پروژه های در دست اجرا شتاب گیرد تا زمینه اشتغال جوانان در سالی که مزین به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است سرعت بیشتری گیرد.
مرتضی بانک ادامه داد: طرح های توسعه ای در منطقه آزاد اروند در حال انجام است.  اقداماتی که در این منطقه انجام شده به بهبود وضعیت شهرهای آبادان و خرمشهر کمک خواهد کرد. هم چنین طرح های خوبی برای روستاها و مناطق محروم این منطقه اجرا شده است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به مزیت های مناطق آزاد در اقتصاد کشور گفت: مناطق آزاد در جهت توسعه اقتصادی، افزایش و رونق صادرات، ایجاد اشتغال پایدار، عمران و آبادانی و  جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی تاسیس شده اند و امیدواریم با تلاش ها و اقدامات و بسترها و با شریط قانونی که وجود دارد اهداف متعالی این مناطق محقق شود.
مشاور رییس جمهور افزود: برنامه های توسعه ای مناطق به صورت سالانه تدوین شده و در قالب ها و رویکردهای تعریف شده انجام خواهد شد. 
بانک ادامه داد: هدف ما در مناطق آزاد این است که بتوانیم برنامه های توسعه ای 3 ساله و 5 ساله داشته باشیم و مقدمات اجرای این برنامه ها فراهم شده است. این برنامه ها در راستای توسعه صادرات و توسعه سرمایه گذاری است و نمی خواهیم صرفا متکی بر تجارت باشد که باید برای انتقال روند تجارت به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال تسریع شود. 
مشاور رییس جمهور هم چنین بر ضرورت افزایش و توسعه صنعت گردشگری با استفاده از امکانات و ظرفیت های محلی و بومی مناطق آزاد تاکید کرد و گفت: حرکت های خوب وموثری در 4 سال گذشته در مناطق آزاد به همت همه مسئولان در مناطق آزاد کشور آغاز شده است که باید آنها را ادامه داد. 
مرتضی بانک امروز در سفر به منطقه آزاد اروند از بندر خرمشهر و پایانه مسافری خلیج فارس، مرز تجاری و یادمان شهدا در مرز شلمچه، شهرک صنعتی خرمشهر، مجتمع فولاد جهان آرا، نیروگاه سیکل ترکیبی ١٢٠٠ مگاواتی خرمشهر و کارخانه نساجی بردیا جنوب بازدید کرد. 
مرتضی بانک هم چنین در این سفر ساختمان اداری گمرک جمهوری اسلامی در بندر خرمشهر را افتتاح کرد و کلنگ احداث مجتمع صنایع نورد فولاد هما با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی بخش خصوصی را به زمین زد.
در سفر مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی علاوه بر اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطفه آزاد اروند و مدیران و مسئولان این منطقه، مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات، فناوری، محمدرضا عبدالرحیمی مدیر دفتر برنامه ریزی، بودجه و سرمایه گذاری، علیرضا جعفری هرندی مشاور دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همراهی می کنند.

همچنین مطالعه کنید:

درخواست وزارت صنعت برای افزایش زمان بازگشت ارز صادرات فرش

به گزارش کسب و کار نیوز، موضوع پیگیری لغو پیمان سپاری در حوزه فرش دستبافت یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *