صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
راه‌آهن غرب کشور تا سه ماه‌ آینده آماده بهره‌برداری می‌شود

راه‌آهن غرب کشور تا سه ماه‌ آینده آماده بهره‌برداری می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، جبار علی ذاکری با اشاره به تکمیل ریل‌گذاری راه‌آهن غرب کشور  گفت: هم‌اکنون عملیات تکمیلی این محور در حال انجام است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.
عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین ایستگاه‌های فیروزان و کرمانشاه آماده بهره‌برداری هستند و تنها قسمت باقیمانده تکمیل خطوط ایستگاهی؛ رلواژ کردن، زیرکوبی و آماده‌سازی بر سیر قطار با سرعت طراحی مسیر است که حدود سه ماه به طول می‌انجامد. البته هم‌زمان، تحویل خطوط به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران جهت بهره‌برداری در برنامه قرار دارد.
 ذاکری با اشاره به آخرین وضعیت راه‌آهن ارومیه- مراغه نیز اظهار داشت: این خط‌آهن با پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی، کمتر از ۱۲ کیلومتر تا پایان عملیات ریل‌گذاری در این خط باقیمانده است هم اکنون زیرسازی مسیر اصلی راه‌آهن مراغه- ارومیه با پیشرفت فیزیکی۹۸ درصد و مسیر مهاباد- نقده با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مراحل پایان کار را طی می‌کند و بر اساس پیش‌بینی‌ها صوت قطار به‌زودی در شهر ارومیه به صدا درخواهد آمد.
عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساخت و توسعه راه‌آهن یزد- اقلید اظهار داشت: ساخت این راه‌آهن در دو بخش در دست اجرا قرار دارد که بخش اول قطعه یزد-مهریز و بخش دوم قطعه مهریز-اقلید است.
وی افزود: با توجه به وجود بندر خشک در مهریز،‌ قطعه یزد-مهریز به طول ۳۰ کیلومتر تکمیل شده و به‌زودی افتتاح خواهد شد.
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با اشاره به روند اجرایی قطعه دوم بیان داشت: طبق برنامه، زیرسازی و ریل‌گذاری قطعه یزد-مهریز به طول ۵۰ کیلومتر ۲۲ بهمن سال جاری به سر انجام خواهد رسید. البته بهره‌برداری از این قطعه احتمال دارد در سال آینده انجام شود؛ زیرا بهره‌برداری از یک خط آهن به طول ۵۰ کیلومتر صرفه اقتصادی نخواهد داشت و بهتر است تا تکمیل بخش‌های بعدی صبر شود.

همچنین مطالعه کنید:

نقدینگی

تلاطم بازارها با نقدینگی سرگردان

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، رئیس کل بانک مرکزی می گوید: «با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *