صفحه اصلی / معرفی شفاف‌ترین شرکت بورسی

معرفی شفاف‌ترین شرکت بورسی

روح الله حسینی مقدم با بیان اینکه شرکت بورس قصد دارد از شفاف‌ترین شرکت بورسی تقدیر کند گفت: ما برای شناسایی شفاف‌ترین شرکت از دستورالعمل افشا و دستورالعمل های انضباطی استفاده خواهیم کرد، اما هنوز درباره معیارها به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،  وی با بیان اینکه بورس تهران و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به دنبال این هستند که جایزه شفافیت در بازار سرمایه را به شفاف‌ترین شرکت بورسی دهند گفت: شرکت های وجود دارند که اصلاً به شکل مناسب و با کیفیت گزارشگری نمی‌کنند، ما اعلام می‌کنیم که کدام شرکت بیشترین شفافیت را داشته و کدام شرکت شفاف نبوده. اما این موضوع هنوز در بازار سرمایه نمود پیدا نکرده است. در نتیجه ما می‌خواهیم کاری کنیم که موضوع شفافیت در بازار سرمایه نهادینه شود.
 
معاون بورس تهران اضافه کرد: این که شرکتی بخواهد کاملاً شفاف عمل کند، کار سختی نیست. فقط کافیست دستورالعمل‌های انضباطی و دستورالعمل‌های افشا را به درستی و با جزئیات انجام دهد.
 
حسینی مقدم ادامه داد برخی از شرکت‌ها بی‌کم و کاست گزارشگری ها را انجام می‌دهند و در مقابل این گزارش گری درست منتی هم ندارند، آنها وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهند و در مقابل شرکت های هستند که وضعیت گزارشگری مالی شان مناسب و با کیفیت نیست.

همچنین مطالعه کنید:

maskan

سال آینده اجاره‌بها ۱۰ درصد گران می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز ، رئیس انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *