صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ایران مذاکره مجدد را درباره برجام نمی‌پذیرد

ایران مذاکره مجدد را درباره برجام نمی‌پذیرد

 علی‌اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران در شیراز، پیرامون پیشنهاد فرانسه برای تجدید مذاکرات برجام، گفت: یک‌بار مذاکره را پذیرفتیم، مدت‌های طولانی ایران با ۱+۵ مذاکره کردیم تا به این نتیجه رسیدیم.
 
وی افزود: هیچ نوع تردیدی از سوی هیچ کشوری در این موافقت‌نامه پذیرفته نیست و به هیچ وجه این پیشنهاد پذیرفته نمی‌شود.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایسنا، ولایتی در خصوص مساله کردستان عراق نیز گفت: موضع ایران کاملا روشن است، حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله عراق، همه‌پرسی در بخشی از یک کشور مستقل مثل عراق مقدمه‌ای برای تجزیه عراق محسوب می‌شود.
 
وی افزود: بدون تردید هم دولت قانونی عراق، هم جمهوری اسلامی ایران و هم جامعه بین‌الملل مخالف این موضوع هستند.
 
ولایتی با بیان اینکه شروع این موضوع باعث سرایت آن به سایر کشورها خواهد شد گفت: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها ممکن است اکنون موضعی داشته باشند و در باطن کار دیگری انجام دهند تا کشورهای منطقه تضعیف شوند، حتی به سوی تجزیه پیش بروند و در آینده به‌ عنوان حامیان اقوام مختلف وارد صحنه شوند و منطقه را به آشوب بکشند.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا و بعضی از کشورهای غربی که در ایجاد آشوب در سوریه دخالت مستقیم داشتند و صهیونیست‌ها که دخالتی واضح داشتند نتوانست با خلق داعش، سوریه را تخریب کنند، ایران و متحدین در آنجا پیروز شدند.
 
ولایتی بیان کرد: حالا یک طرح جدید تحریک قومیت‌ها به ظاهر برای استقلال ولی در واقع برای تجزیه کشورها ایجاد کرده‌اند که در این هم موفق نخواهند شد.
 
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با این رفراندوم‌ها و تلاش‌هایی که در جهت استقلال ولی در حقیقت برای تجزیه کشورها می‌شود، مخالف است.

همچنین مطالعه کنید:

پوشش توزیع رانت در قالب قرعه کشی

به گزارش کسب و کار نیوز، سالهاست با فساد ساختاری در سیستم ثبت‌نام خودرو روبرو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *