صفحه اصلی / بازارچه صنایع دستی برای راهپیمایان اربعین برگزار می‌شود

بازارچه صنایع دستی برای راهپیمایان اربعین برگزار می‌شود

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازایسنا،  پویا محمودیان – مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی –  اظهار کرد: نمایشگاه‌های مرتبط با حال‌وهوای عاشورایی همزمان با ماه محرم در استان‌ها برگزار می‌شود. امسال طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، در اربعین حسینی قبل از نقطه صفر مرزی و بعد از آن در کربلا به شرط تامین فضای امنیتی، بازارچه فروش صنایع دستی برگزار می‌شود.
 
او تاکید کرد: اگر امنیت کربلا برای اربعین تامین شود، می‌توانیم این کار را انجام دهیم و شاهد این باشیم که صنایع دستی در تمام رویدادهای فرهنگی حضور داشته باشد و جایگاه خودش را حفظ کند.
 
مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی با بیان این‌که در بحث تجارت الکترونیک اقدامات خوبی صورت گرفته است، ادامه داد: یکی از این اتفاقات خوب و سرنوشت‌ساز که همچنان برای آن در حال مذاکره هستیم، در بخش صادرات محصولات هنرمندان صنایع دستی است. به همین منظور، کمپین «شما هم می‌توانید صادر کنید و بفروشید» را راه‌اندازی می‌کنیم. سایت این کمپین از ۱۷ مهرماه در ۳۱ استان راه‌اندازی می‌شود تا هنرمندان از این طریق بتوانند محصولات خود را صادر کنند.
 
محمودیان افزود: در حوزه بازار داخلی نیز کافه‌ای در بازارچه اودلاجان که همه‌ی طراحی و ظرف‌های آن، صنایع دستی است، راه‌اندازی شده است. این کافه با هدف پذیرش گردشگران داخلی و خارجی در منطقه ۱۲ فعالیت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *