صفحه اصلی / مبادله یک میلیون و 683 هزار ورقه «سخاب4» به ارزش بیش از یک هزار و 595 میلیارد ریال

مبادله یک میلیون و 683 هزار ورقه «سخاب4» به ارزش بیش از یک هزار و 595 میلیارد ریال

 و امروز نیز شاهد عرضه «سخاب4» بودیم که طی این عرضه، یک میلیون و 683 هزار ورقه به ارزش بالغ بر یک هزار و 595 میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان این اوراق دست به دست شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، این حجم و ارزش مبادلاتی مربوط به اوراق سخاب4 در حالی رقم خورد که در روز جاری مصادف با 26 شهریورماه، بازدهی 18.2 درصدی را به ثبت رساند.
گفتنی است اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب4» در تاریخ 20 دی‌ماه 96 سررسید می‌شود و مانند دیگر اوراق توسط وزارت اقتصاد در سال گذشته منتشر شد.
 روز جاری همچنین مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران از توقف نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم در نماد «اخزا10» در پایان معاملات فردا دوشنبه 27 شهریورماه، به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد خبر داد. سررسید اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم، روز سوم مهرماه سال جاری است.
نگاهی به آمار معاملات امروز فرابورس ایران
در دومین روز کاری این هفته تغییر مالکیت نزدیک به 159 میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس ایران رقم خورد که ارزش این مبادلات به بیش از 2 هزار و 651 میلیارد ریال رسید.
در بازارهای اول و دوم  نیز شاهد دست به دست شدن 91 میلیون و 840 هزار سهم به ارزش بالغ بر 275 میلیارد ریال بودیم که نمادهای «ذوب» و «زاگرس» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در این بازارها به خود اختصاص دادند.
تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز میزبان جابه‌جایی بالغ بر 62 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 91 میلیارد ریال بودند که سهامداران با نقل‌وانتقال حدود 15 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 15 میلیارد ریال در نماد «وسین» متعلق به بیمه سینا، منجر به صدرنشینی این نماد در بازار پایه به لحاظ حجم و ارزش مبادلاتی شدند.
امروز معامله گران بازار تسهیلات مسکن شاهد جابه‌جایی افزون بر 65 میلیون ورقه «تسه» در 3 هزار و 156 نوبت معاملاتی بودند که این میزان معاملات ارزشی بالغ بر 50 میلیارد ریال را نشان می‌دهد.
در تابلو تسهیلات مسکن، بیشترین قیمت مربوط به اوراق تسهیلات مسکن خرداد96 بود که با قیمت 791 هزار ریال مورد دادوستد قرار گرفت.
همان‌گونه که اشاره شد عرضه اوراق «سخاب4» با استقبال مواجه شد به‌گونه‌ای که بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی در تابلو اوراق با درآمد ثابت به این نماد تعلق گرفت. دومین جایگاه از نظر حجم و ارزش معاملاتی در این تابلو نیز به نماد «سخاب2» اختصاص داشت.
در مجموع بیش از 2 میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر 2 هزار و 198 میلیارد ریال در تابلو اوراق با درآمد ثابت تغییر مالکیت یافت.
در نهایت شاخص کل فرابورس ایران که روز گذشته 7 واحد تغییر مثبت را به ثبت رساند، در روز جاری تحت تاثیر منفی از جانب نماد «زاگرس» با دو واحد افت مواجه شد و در پله 949 واحدی قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *