صفحه اصلی / نخستین نیروگاه تولید همزمان برق و بخار ایتکو به بهره برداری رسید

نخستین نیروگاه تولید همزمان برق و بخار ایتکو به بهره برداری رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایدرونیوز ، شرکت توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) در راستای سیاست های انرژی کشور مبنی بر ساخت نیروگاه های مقیاس کوچک در سراسر کشور اقدام به طراحی و احداث نیروگاه های مقیاس کوچک با ویژگی تولید همزمان برق و بخار کرده است .
کارشناسان شرکت برق منطقه ای اصفهان با انجام تست های استاندارد صحت کارکرد دو دستگاه موتور از ۴ موتور نیروگاه یادشده را تائید و برق تولیدی آن را وارد مدار شبکه سراسری برق اصفهان کردند .
مدیر عامل شرکت ایتکو گفت : این نیروگاه تماما توسط مهندسان جوان شرکت توربین توان گستر ایرانیان طراحی و اجرا شده است و محل آن در شاهین شهر اصفهان است .
احمد خادم المله افزود : نیروگاه از بخش های مجزای محرک اولیه ، ژنراتور ، مبدل های بازیاب حرارتی ، اتصالات میکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است .
در روش تولید همزمان برق و بخار که به سیستم CCHP موسوم است مولدهای موتورهای رفت و برگشتی ( گاز سوز ) و توربین های گازی بدلیل دسترسی مناسب به گاز طبیعی در ایران و فناوری بالا از کاربری و راندمان بیشتری برخوردار است.
این نیروگاه با سرمایه گذاری شرکت دانش بنیان ایتکو ساخته شده است و از مزیت های آن علاوه بر بازدهی بالای سیستم ، کاهش تولید آلاینده هایی نظیر دی اکسید کربن و ترکیبات گوگردی و اکسیدهای نیتروژن می باشد.
نیروگاه اصفهان ۴ واحد دو مگاوات ( جمعا ۸ مگاوات ) می باشد که دو واحد دیگر آن در فاز دوم در آبان سال جاری راه اندازی می شود و نیرگاه بطور کامل افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید .
نیروگاه های CCHP از جمله نیروگاه هایی است که کاملا اقتصادی بوده و هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز به نسبت سایر نیروگاه ها پایین تر است .
شرکت دانش بنیان توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) از شرکت های زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که به دانش طراحی و ساخت نیروگاه های CCHP در کشور دست یافته است و توانایی توسعه مدیریت دانش خود در سایر نیروگاه های مشابه در سراسر کشور را دارد .

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کرایه تاکسی افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *