صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
افزایش ۲ برابری خودروها از لحاظ آلایندگی در معاینه فنی

افزایش ۲ برابری خودروها از لحاظ آلایندگی در معاینه فنی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازمهر،  سیدنواب حسینی  با اشاره به اجرایی شدن حد مجاز آلایندگی در مراکز معاینه فنی تهران گفت: پیش از این مردودی خودروها به لحاظ آلایندگی ۸ تا ۱۰ درصد بود که در دور موتور کم به ۲۰ درصد رسیده است و این نشان دهنده آن است که مردودی خودروها دو برابر شده که اگر در دور تند موتور نیز حد مجاز آلایندگی اجرایی شود میزان مردود شدن خودروها در معاینه فنی افزایش دو برابری خواهد داشت.
 
آغاز فاز دو طرح کاهش در انتظار ابلاغ کارگروه ملی مبارزه با آلودگی هوا
 
حسینی در ادامه در پاسخ به این پرسش که قرار بود طرح کاهش به مرور تکمیل شود، گفت: اجرایی شدن طرح کاهش به طور کامل در اختیار شهرداری نیست و تصمیم گیر اصلی آن کارگروه ملی مبارزه با آلودگی هواست و در دولت باید در خصوص آن تصمیم گیری شود.
 
وی ادامه داد: قرار بود مرحله دوم طرح کاهش از پاییز امسال آغاز شود و خودروهای فرسوده و کاربراتوری در محدوده طرح کاهش تردد نکنند. مدیریت شهری منتظر ابلاغ این موضوع از سوی دولت است و ما امکان اجرایی کردن این محدودیت را داریم.
 
۱۶ هزار سرویس مدارس معاینه فنی شدند
 
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به افزایش کار مراکز معاینه فنی همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: مهر ماه آغاز پیک مراجعات خودروها به مراکز معاینه فنی در تهران است و از ۱۳ مرکز تهران ۷ الی ۸ مرکز است که در محدوده داخلی شهر هستند تا ۹ شب خدمت رسانی می کنند و مرکز معاینه فنی آبشناسان تا ۱۲ شب میزبان شهروندان تهرانی است.
 
حسینی با اشاره به فعالیت دو مرکز الغدیر و شقایق در حوزه معاینه فنی سرویس مدارس گفت: از ۳۰ هزار سرویس مدرسه ۱۶ هزار تاکسی که به عنوان سرویس مدارس خدمات رسانی می کنند و تحت نظارت تاکسیرانی هستند بدون معاینه فنی امکان ثبت نام در سامانه سرویس مدارس را ندارند بنابراین صددرصد خودروهایی که زیر نظر سازمان تاکسیرانی به عنوان سرویس مدارس فعالیت می کنند مدرک معاینه فنی دریافت کردند و بعد برچسب سرویس مدارس را تحویل گرفتند.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *