صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
کلاهبردار ۱۵ میلیاردی در قم دستگیر شد

کلاهبردار ۱۵ میلیاردی در قم دستگیر شد

 سرهنگ احمد کرمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری توسط فردی از طریق یکی از سایت‌های خرید و فروش، موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، به گفته وی؛ متهم طی تماس تلفنی با فروشنده‌های خودرو و پس از حضور در محل با جعل عنوان مأمور یکی از دستگاه‌های نظامی و اعتمادسازی، ضمن تنظیم قولنامه و پرداخت چک‌های مشکل دار اقدام به خرید خودرو و کلاهبرداری می‌کرد.
 
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: نامبرده کلیه مدارک خودرو را به همراه قولنامه تحویل گرفته و دریافت سند خودرو را به پاس شدن چک‌ها موکول و متعاقباً در همان سایت اقدام به فروش قولنامه‌ای خودرو، زیر قیمت بازار می‌کرد.
 
کرمی گفت: پس از انجام تحقیقات تکمیلی و استعلام‌های انجام شده تعداد دیگری از شکات در استان‌های آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، البرز، مازندران، کردستان، لرستان، خوزستان و تهران شناسایی شدند.
 
وی افزود: در ادامه با شناسایی متهم، سه اکیپ از مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، به مخفیگاه وی اعزام و او را دستگیر کردند.
 
رئیس پلیس آگاهی استان قم با بیان اینکه نامبرده دارای هشت فقره سابقه کیفری است، افزود: در بازرسی از متهم و خودرو وی یک قبضه سلاح کمری به همراه ۷۱ فشنگ جنگی، دو دستگاه بی سیم، دو عدد افشانه، یک رشته دستبند و شوکر و … کشف شد.
 
وی گفت: در تحقیقات انجام شده، متهم به بزه انتسابی اعتراف و بیان داشت، چک‌های بی اعتبار و مشکل دار متعلق به یک نفر زندانی بوده که بابت هر فقره مبالغی بین هفت تا ۱۰ میلیون ریال پرداخت کرده است.
 
کرمی افزود: در این پرونده تاکنون ۷۰ نفر شاکی و ارزش کلاهبرداری ۱۵ میلیارد ریال به ثبت رسیده است و در نهایت متهم به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *