صفحه اصلی / مدیرعامل ماموت دیزل: ایران و سوئد درعرضه دیزل ژنراتور همکاری می کنند

مدیرعامل ماموت دیزل: ایران و سوئد درعرضه دیزل ژنراتور همکاری می کنند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایرنا، «محمدرضا دزفولیان» عصر امروز (یکشنبه) در همایش تجاری ایران- سوئد با موضوع «ورود شرکت سوئدی اسکانیا» به حوزه انرژی ایران در محل هتل المپیک تهران افزود: تا پیش از این دیزل ژنراتورها به صورت یک جا به کشور وارد نمی شد و حتی گاهی اوقات محصولات کارکرده به عنوان محصول نو به مشتری فروخته می شد.
به گفته وی، این موضوع بسیاری از اوقات موجب ارایه نشدن خدمات پس از فروش مناسب و اختلال در عملکرد این محصول برای خریداران می شد، به همین دلیل شرکت ماموت دیزل به تازگی عرضه این محصول را از برند اسکانیا بر عهده گرفته است.
دزفولیان ادامه داد: اسکانیا یکی از بزرگترین برندهای اروپایی در حوزه دیزل ژنراتور است که به دلیل همکاری مناسب در سال های طولانی با ماموت دیزل و همچنین اطمینان به ارایه خدمات پس از فروش تصمیم به همکاری با ماموت را در این حوزه گرفت و ماموت دیزل هم اکنون تنها نماینده رسمی یک شرکت معتبر خارجی در ارایه دیزل ژنراتور است.
وی اضافه کرد: ماموت دیزل در چهار سال گذشته برترین شرکت ارائه دهنده در حوزه خودروهای تجاری بوده و براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است در تمامی نمایندگی های خود به دیزل ژنراتورهای اسکانیا نیز خدمات ارائه دهد.
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه اسکانیا در زمان تحریم هیچ تغییری در برنامه های مشترک کاری خود با ایران ایجاد نکرده بود، تصریح کرد: همکاری ماموت با اسکانیا در شرایط ایده آل به سر می برد و این همکاری جدید در حوزه مولدهای انرژی در همین راستا آغاز شده است.
دزفولیان در پایان نیز به ارایه محصول آر 500 تا پایان سال اشاره کرد افزود: کامیون باری p 320 6 تا پایان سال به بازار می آید تا بتواند کمبود کامیون های باری را تا حد امکان رفع می کند.
در این مراسم همچنین ترد ابرگ -Tord Oberg- نماینده موظف اسکانیا در ایران افزود: همکاری جدید ایران و سوئد در زمینه مولدهای انرژی و دیزل ژنراتورها محصولاتی جدید است که مشتریان حوزه های معدنی، ساختمانی و صنعتی ایران از آن بهره مند خواهند شد.
وی بیان داشت: این محصول به طور کامل متعلق به اسکانیاست و همه اجزای آن در اروپا تولید می شود، اما امروز نمایندگی آن در ایران به شرکت ماموت اعطا می شود.
به گفته این مسئول سوئدی، علت این انتخاب همکاری ماموت با اسکانیا از سال 2009، ایجاد شبکه گسترده خدمات پس از فروش از سوی ماموت در ایران، شناخت بسیار خوبی که از محصولات اسکانیا در ماموت وجود دارد و اعتماد متقابل 2 شرکت به هم است.
به گزارش ایرنا، ایران و سوئد دارای روابط دوسویه گسترده ای هستند و همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی بخش مهمی از روابط 2 کشور را تشکیل می دهد. در دولت تدبیر و در فضای پسابرجام این مناسبات با سفر مقام های 2 کشور گسترش یافته است. سفر «استفان لوفون» نخست ‌وزیر سوئد به همراه هیاتی عالی رتبه به ایران در 23 بهمن 1395 خورشیدی فرصتی است تا چشم انداز توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… بیش از پیش بهبود یابد. 
ایران در سال های 2003 و 2004 میلادی به ترتیب بیست و یکمین و بیست و هشتمین صادرکننده کالا به سوئد بود اما در سال 2005 از فهرست 30 کشور نخست صادرکننده به این کشور حوزه اسکاندیناوی خارج شد.
در چند سال گذشته که تحریم ها مانع از رونق روابط خارجی ایران می شد، مبادلات تجاری 2 کشور به یک چهارم کاهش یافت و از 10 میلیارد کرون (یک میلیارد و 100 میلیون دلار) به 2میلیارد و 500 میلیون کرون (282 میلیون دلار) رسید.
آمارهای انتشار یافته درباره میزان مبادلات بین دو کشور در سال 2014 (پیش از توافق هسته ای) تفاوت چشمگیری را بین صادرات ایران به سوئد و واردات از آن کشور نشان می دهد.
در آن سال از 345 میلیون دلار مبادلات تجاری، 14 میلیون و 666 هزار دلار صادرات ایران به سوئد بود و ارزش واردات از آن کشور به 330 میلیون و 150 هزار دلار می رسید.

همچنین مطالعه کنید:

BENZIN

گرانی بنزین برای پرداخت یارانه جدید

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش نرخ دلار قیمت خیلی از کالاها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *