صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
اعتراض خرازی به سکوت سازمان ملل در برابرمسلمان کشی در میانمار

اعتراض خرازی به سکوت سازمان ملل در برابرمسلمان کشی در میانمار

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان طی نامه‌ای به «گری لوییس» نماینده سازمان ملل در خصوص فجایع انسانی علیه مسلمانان میانمار نوشت: در این میان رسانه‌ها و دولت‌های غربی که همواره دم از حقوق بشر میزنند و  همواره مدافع حقوق شهروندان خودی و حتی مدافع حقوق حیوانات هستند که در جای خود صحیح است، نسبت به اتفاقات میانمار و جنایات بوداییان علیه مسلمانان بی‌دفاع منفعل بوده، این در حالی است که تمام دخالت‌های آنها در امور داخلی سایر ملل خصوصا در کشورهای خاورمیانه به بهانه دفاع از حقوق بشر و احقاق حقوق شهروندان آنها بوده است!
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  متن کامل این نامه بدین شرح است:
«من اخذ للمظلوم من الظالم کان معی فی الجنه مصاحبا
هر کس داد مظلوم را از ظالم بگیرد، در بهشت با من یار و همنشین باشد.
پیامبر اسلام(ص)
جناب آقای گری لوییس!
نماینده محترم سازمان ملل در ایران
چندی است که در سکوت معنادار مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر غربی، در کشور میانمار شاهد نسل کشی و کشتار وحشیانه بوداییان علیه مسلمانان و تجاوز به زنان و آواره نمودن آنها بوده و هرروز نیز شاهد افزایش جنایات هستیم.
دولت حاکم نیز بجای دفاع از حقوق آنها، اقلیت مسلمان را شهروند میانمار ندانسته و حتی برنده جایزه صلح نوبل به عنوان رئیس دولت این کشور نیز نسبت به این نسل کشی سکوت اختیار کرده است.
آقای لوییس!
طبق گزارش‌های گزارشگر حقوق بشر در خصوص میانمار این دولت، حقوق مسلمانان روهینگیا را به رسمیت نمی‌شناسد و آنان را مهاجرانی می‌داند که از بنگلادش به این کشور مهاجرت کرده‌اند.
«اعمال تبعیض، محدودیت مسلمانان و همچنین کشتار اقلیت مسلمان از اوایل سال ۲۰۱۲ به صورت جدی در استان راخین در غرب میانمار آغاز شد و تاکنون ادامه دارد بر اساس برخی آمار دستکم ۶۵۰ نفر در درگیری‌ها کشته شدند و بیش از ۱۵۰ هزار نفر دیگر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.
مسلمانان میانماری که برای نجات جان خود از دست بوداییان تندرو چاره‌ای جز ترک خانه و کاشانه نداشتند برای مهاجرت و آوارگی دو باره در دام قاچاقچیان انسان گرفتار می‌شوند و امسال قبرهای جمعی از این مهاجران در اردوگاه‌های قاچاق انسان در مالزی و تایلند کشف شد.»
این‌ها گوشه از نتیجه کار گزارشگر مربوط به همان سازمان است که در روزهای اخیر شاهد تشدید هرچه بیشتر این جنایات و فشار بیشتر بر مسلمانان هستیم.
نماینده محترم سازمان ملل در ایران!
در این میان رسانه‌ها و دولت‌های غربی که همواره دم از حقوق بشر میزنند و  همواره مدافع حقوق شهروندان خودی و حتی مدافع حقوق حیوانات هستند که در جای خود صحیح است، نسبت به اتفاقات میانمار و جنایات بوداییان علیه مسلمانان بی‌دفاع منفعل بوده، این در حالی است که تمام دخالت‌های آنها در امور داخلی سایر ملل خصوصا در کشورهای خاورمیانه به بهانه دفاع از حقوق بشر و احقاق حقوق شهروندان آنها بوده است!
آقای لوییس!
حزب ندای ایرانیان به حکم تعهد انسانی خویش و در کنار ملت ایران این نسل کشی را بشدت محکوم کرده و از سازمان ملل متحد می‌خواهد تمام سعی خود را در جهت جلب توجه افکار عمومی جهان بکار گرفته و از طرق گوناگون از جمله موارد ذیل به کار گیرد:
۱- موضع گیری صریح دبیرکل سازمان ملل و محکومیت این جنایات
۲- اقدام قاطع شورای امنیت وتشکیل جلسه فوری جهت بررسی این جنایات
۳- ارسال نیروهای حافظ صلح جهت حفظ جان مابقی مسلمانان حاضر در این کشور
۴- معرفی عاملین این جنایت به دادگاه های بین المللی
انتقال این موضوع مهم به مجموعه  سازمان ملل از شما انتظار می‌رود.
آقای لوییس!
حزب ندای ایرانیان نیز آمادگی خود را در جهت کمک و اطلاع‌رسانی و تشکیل کمپین‌های جهت آگاه سازی مردم جهان اعلام می‌دارد. در پایان نیز از ملت‌ها  و دولت‌های مسلمان و تمام آزادی خواهان در سراسر جهان می‌خواهد که نسبت به این نسل کشی بی‌تفاوت نبوده و تمام ابزار خود را جهت دفاع و یاری رساندن به  انسانیت در میانمار بکار گیرند.
محمد صادق خرازی

همچنین مطالعه کنید:

خروج تدریجی تازه واردها از بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، رکوردهای صعودی پی‌درپی شاخص بورس، حمایت تمام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *