صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بورس با اصلاح ۵۸ واحدی شاخص کل به تعطیلات عید غدیر رفت

بورس با اصلاح ۵۸ واحدی شاخص کل به تعطیلات عید غدیر رفت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا و به اعتقاد کارشناسان بازار سرمایه، بسترهای رشد بورس مانند کاهش نرخ سود بانکی، افزاش نرخ مواد معدنی و فلزی (کامودیتی ها) و رشد سودآوری شرکت ها، فراهم است و بر این اساس، باید انتظار روندی صعودی را برای شاخص بورس داشت.
در معاملات امروز ۴۱۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال در ۳۵ هزار و ۹۴۵ نوبت خرید و فروش شد.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز، با کاهش قیمت روبرو شدند، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۱۸ واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۵۳ واحد کاهش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، ۴۰ واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد ۱۲۰ واحد پایین آمد.
شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، ۵۷ واحد و شاخص بازار دوم بورس ۳۶ واحد افت کرد.
گروه فلزات اساسی با معامله ۵۳ میلیون سهم به ارزش ۱۳۵ میلیارد ریال داد وستد، در صدر صنایع بورسی قرار داشت.
گروه خودرو به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال و گروه شیمیایی به ارزش ۱۱۳ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، فملی (ملی صنایع مس)، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و خساپا (سایپا) در معاملات امروز، بیشترین سهم را در افت شاخص داشتند، اما وبملت (بانک ملت)، جم (پتروشیمی جم) و همراه (ارتباطات سیار ایران) نیز تاثیر مثبت بر شاخص بر جای گذاشتند.
نماد فرابورس نیز امروز بیش از ۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۹۴۸ واحد عقب نشینی کرد.
در معاملات امروز فرابورس، بیش از ۲۲۰ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال در ۴۳ هزار و ۲۳۶ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای ذوب (دوب آهن) و مارون (پتروشیمی مارون) بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص فرابورس داشت.

همچنین مطالعه کنید:

پیش بینی اعداد بالاتر برای شاخص بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بسیاری دیگر از فعالان بازار سرمایه افزایش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *