صفحه اصلی / در پیشگیری از وقوع جنایت انسانی نسبت به خانواده، زنان و کودکان تروریست‌ها مصمم هستیم

در پیشگیری از وقوع جنایت انسانی نسبت به خانواده، زنان و کودکان تروریست‌ها مصمم هستیم

 و تاکید کرد: این اقدام تغییری در راهبرد جنگ با تروریست‌ها نیست و این اتفاق در منطقه قلمون، قبلا در منطقه حلب هم صورت گرفت و اجازه داده شد تا عناصر مسلح پس از خلع سلاح به ادلب منتقل شوند.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه عصر روز سه‌شنبه با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و ضمن بررسی مسایل متنوع منطقه‌ای در خصوص راه‌حل جامع بحران سوریه با وی گفت‌وگو کرد.
 
دریابان علی شمخانی در این دیدار با اشاره به موفقیت چشمگیر ائتلاف مبارزه با تروریسم در آزادسازی شهر راهبردی دیرالزور سوریه اظهار کرد: نتایج ارزشمند همکاری راهبردی ایران، سوریه، روسیه و جبهه مقاومت در مقابله واقعی با تروریسم به صورت مستمر در عرصه‌های میدانی و سیاسی در حال ظهور و بروز است.
 
وی لزوم احترام همه کشورها و گروه‌ها به حاکمیت ملی سوریه تاکید کرد: پایبندی همه طرف‌ها بر راه‌حل سوری ـ سوری و رعایت حق انتخاب مردم این کشور در تعیین سرنوشت خود بدون دخالت خارجی، زمینه را برای تسریع در رسیدن به نتیجه و خروج از بحران فراهم می‌سازد.
 
امیر دریابان شمخانی اولویت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را استقرار ثبات و امنیت و محو کامل تروریسم عنوان کرد و افزود: همکاری و تشریک مساعی با طرف‌های دیگر صرفا بر اساس حسن نیت و در مسیر حمایت از خواست مردم و دولت مشروع و قانونی سوریه صورت خواهد گرفت.
 
مقام عالی هماهنگ‌کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی میان ایران، روسیه و سوریه با اشاره به تردد آزاد عناصر تروریست از مرز برخی کشورهای همسایه سوریه به منظور دریافت سلاح و امکانات تصریح کرد: کشورهای مختلف باید ضمن مهار حضور، نفوذ و استفاده ابزاری از تروریسم به تبعات حمایت از جبهه تروریسم بر ایجا ناامنی در کشورهای خود بیاندیشند و زمینه توسعه تروریسم به محیط امنیتی خود را فراهم نکنند.
 
وی گفت: تروریسم چون ویروسی خطرناک از مرزها عبور کرده و قابل به کارگیری ابزاری از سوی کشورهای خاص نیست، از این رو باید مبارزه با آن با اتخاذ رویکردهای هماهنگ، مشترک و غیر تبعیض‌آمیز صورت پذیرد.
 
شمخانی ضمن حمایت از اقدام حزب‌الله لبنان در پاک‌سازی لبنان از وجود عناصر تروریستی داعش گفت: ما همان‌طور که در جنگ با تروریست‌ها جدی و محکم هستیم در پیشگیری از وقوع جنایت انسانی نسبت به خانواده، زنان و کودکان تروریست‌ها هم مصمم می‌باشیم.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: ابتکار سیاسی مذاکرات سه جانبه و برگزاری اجلاس آستانه، باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی و ضرورت‌ها و اقتضائات جدید مورد پیگیری قرار گیرد و تهران نیز آمادگی کامل خود را بدین منظور اعلام می‌دارد.
 
بنا بر این گزارش، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین مذاکرات و تلاش‌های دیپلماتیک انجام گرفته با کشورهای مختلف در موضوع سوریه بر نقش و کارکرد تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در موضوع مبارزه واقعی با تروریسم تاکید کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: مسکو همچنان به اقدام نظامی علیه تروریست‌ها و کسانی که به راه‌حل سیاسی پایبند نباشند، متعهد است و مبارزه بی‌امان با عناصر داعشی و جبهه النصره و گروه‌های مرتبط با آنان را در کنار پیگیری مسیرهای سیاسی ادامه خواهد داد.
 
به گزارش ایسنا،‌ نشست آستانه 6 میان نمایندگان ایران، ترکیه و روسیه با حضور نمایندگان دولت سوریه و معارضه اواخر شهریورماه در شهر آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد.
 
نماینده ویژه پوتین در سفر دو روزه خود به تهران با مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

 

همچنین مطالعه کنید:

BENZIN

گرانی بنزین برای پرداخت یارانه جدید

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش نرخ دلار قیمت خیلی از کالاها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *