صفحه اصلی / آغاز مجدد صادرات نفت کوره از بندر شهید باهنر پس از ۳۰ سال

آغاز مجدد صادرات نفت کوره از بندر شهید باهنر پس از ۳۰ سال

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ محمد محسنی اظهار داشت: نفت کوره یا مازوت از منابع اولیه سوخت کشتی ها و نیروگاه هاست که پس از گذشت سه دهه، صادرات این محصول از طریق بندر شهید باهنر در راستای اقدامات اجرایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف کلان سازمان بنادر از سر گرفته شد.
وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به استقبال بخش خصوصی و ظرفیت های بالای این بندر، حجم صادرات فرآورده های نفتی از بندر چند منظوره شهید باهنر به سایر بنادر بین المللی منطقه افزایش یابد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت های این بندر گفت: موقعیت ممتاز جغرافیایی بندر شهید باهنر در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزایر و بنادر تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد پس از بندر شهید رجایی تبدیل کرده است.
محسنی، بندر شهید باهنر را به عنوان سومین بندر ترانزیتی کشور و همچنین یکی از قدیمی ترین بنادر چند منظوره استان هرمزگان معرفی کرد و افزود: ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۲ متری برای پهلوگیری کشتی‌ها کنار اسکله ها در زمان جزر کامل است که پس از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور داراست.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *