صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
نرخ تورم اروپا به بالاترین رقم ۴ ماه اخیر رسید

نرخ تورم اروپا به بالاترین رقم ۴ ماه اخیر رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، بلومبرگ انگلیسی اعلام کرد، یورو استات در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، نرخ تورم در منطقه یورو در ماه گذشته میلادی به بیشترین رقم در ۴ ماه اخیر رسید. 
در همین حال شاخص قیمت مصرف کننده در اروپا در ماه اوت به ۱.۵ درصد رسید که این رقم برای ماه قبل از آن ۱.۳ درصد ثبت شده بود. البته این موضوع می تواند منجر به اجرای برنامه های محرکی بیشتر از سوی بانک مرکزی اروپا شود. 
بر همین اساس، میانگین نرخ تورم منطقه یورو در ۴ ماه اخیر ۱.۴ درصد ثبت شده است و شتاب نرخ تورم بیشتر به قیمت انرژی و نیز افزایش تورم بیش از حد انتظار در آلمان و اسپانیا بر می گردد.
همچنین رشد اقتصادی در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو روبه افزایش است و نرخ بیکاری هم در برابر ۹.۱ درصد قرار گرفته است؛ اما با این وجود تورم در این منطقه همچنان بطرز قابل توجهی جهش پیدا نکرده و افزایش دستمزدها آنچنان که انتظار می رود، محقق نشده است. 
از سویی دیگر یکی از نگرانی های بانک مرکزی اروپا افزایش ارزش یورو در مقابل دلار آمریکا است که از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۳ درصد رشد پیدا کرده است که این مسئله موجب شرایط انقباظی سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا می شود.

همچنین مطالعه کنید:

خروج تدریجی تازه واردها از بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، رکوردهای صعودی پی‌درپی شاخص بورس، حمایت تمام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *