صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
حضور شرکت‌های داخلی درفاز ۱۱پارس جنوبی

حضور شرکت‌های داخلی درفاز ۱۱پارس جنوبی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محمدرضا بهاری، معاون بخش فراساحل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران  با اعلام اینکه تنها حدود ۳۵ کیلومتر ازلوله گذاری فاز ۱۴بی باقی مانده است، گفت: لوله گذاری بخش اول فاز ۱۴ پارس جنوبی با استفاده از شناور سی مستر به طور کامل انجام شده است که رقمی حدود ۱۰۵ کیلومتر خط لوله دریایی را به خود اختصاص می دهد.
او ادامه داد: برای انجام باقی مانده عملیات لوله گذاری فاز ۱۳بی پارس جنوبی قصد داریم تا برای نخستین باراز شناور اوشنیک ۵۰۰۰ استفاده کنیم. گفتنی است که قابلیت لوله گذاری این شناور منحصر به فرد است. به این معنا که خط تولید (لوله گذار- fire line) آن در بخش میانی شناور قرار دارد که همین ویژگی موجب می شود تا عملیات لوله گذاری در شرایط مختلف آب و هوایی به خوبی انجام شود. این در حالیکه است که خط تولید سایر شناورهای لوله گذار در بخش های کناری قرار دارد که همین امر عملیات لوله گذاری را با سختی مواجه می کند.
این مقام مسوول با بیان اینکه لوله گذاری فاز ۱۳بی پارس جنوبی انجام شده است، اضافه کرد: قرار است تا عملیات لوله گذاری فاز ۱۳ای به تاسیسات دریایی سپرده است.
به گفته بهاری ظرفیت تولید میعانات گازی هر یک از فازهای ۱۳ و ۱۴ پارس جنوبی (مشروط به تکمیل و راه اندازی) معادل ۲۵ میلیون مترمکعب در روز است. این در حالی است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ترمیم خط لوله فاز ۱۶ در اولویت قرار دارد.
معاون بخش فراساحل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی تصریح کرد: در حال حاضر با اضافه شدن شناور اوشنیک به ظرفیت لوله گذاری شرکت، امکان لوله گذاری در دو جبهه همزمان و در مجموع بالای ۳.۵ تا ۴ کیلومتر در شبانه روز را تجربه کرده ایم که یک رکورد دست نیافتنی تلقی می شد. توجه شود که حجم فعالیت برای هر جبهه لوله گذاری متعدد است و مدیریت همزمان دو جبهه واقعا برای شرکت تاسیسات دریایی و صنعت نفت کشور یک دستاورد مهم تلقی میشود. 
بهاری گفت: برای ساخت جکتهای فاز ۱۱ در مناقصه شرکت کرده ایم و منتظر اعلام نتیجه از سوی توتال هستیم. این درحالی است که برای بخش خطوط لوله و سکوهای این فاز هم دعوت به تهیه پروپوزال شده ایم و پروپوزال‌های انها در حال تهیه است.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *