صفحه اصلی / رشد اقتصادی گروه جی ۲۰ بیش از ۳ درصد خواهد بود

رشد اقتصادی گروه جی ۲۰ بیش از ۳ درصد خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رویترز اعلام کرد، موسسه اعتبارسنجی «مودی» در تازه ترین پیشی بینی خود موسوم به «چشم انداز اقتصاد کلان جهانی»،  رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو گروه جی ۲۰ ( ۲۰ قدرت برتر اقتصاد جهان) را برای سال جاری و آینده میلادی بیش از ۳ درصد اعلام کرد؛ اما نسبت به ریسک های ژئوپولتیکی، سیاست حمایتی ایالات متحده و سیاست های پولی بانک های مرکزی هشدار داد. 
«مودی» در گزارش خود عنوان کرد، آمار رشد اقتصادی جالب توجه کشورها در نیمه نخست سال جاری میلادی موجب شد تا پیش بینی رشد اقتصادی چین از ۶.۶ درصد به ۶.۸ درصد و این رقم برای کره جنوبی از ۲.۵ درصد به ۲.۸ درصد و برای ژاپن هم از ۱.۱ درصد به ۱.۵ درصد افزایش پیدا کند. 
همچنین انتظار می رود رشد اقتصادی منطقه یورو بویژه آلمان، فرانسه و ایتالیا هم در باقیمانده سال جاری میلادی شتاب گیرد؛ اما «مودی» برآورد خود برای رشد اقتصادی آمریکا را برای سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی به ترتیب به ۲.۲ درصد و ۲.۳ درصد کاهش داد که این رقم پیش از این ۲.۴ درصد برای سال جاری میلادی و ۲.۵ درصد برای سال ۲۰۱۸ میلادی عنوان شده بود. 
البته یکی از دلایل روند منفی رشد اقتصادی آمریکا به اعمال سیاست محرک پولی ضعیف در این کشور بر می گردد. 
بر پایه این گزارش، ارزش پول کشورهای گروه جی ۲۰ به غیر از آرژانتین، برزیل و کانادا در مقابل دلار در نیمه دوم سال جاری میلادی تقویت شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *