صفحه اصلی / معاون وزیر صنعت: کاهش حقوق ورودی شمش به هیات دولت پیشنهاد شد

معاون وزیر صنعت: کاهش حقوق ورودی شمش به هیات دولت پیشنهاد شد

قیمت فولاد همواره تحت تاثیر شرایط بازار جهانی است و با توجه به تغییرات قابل توجه قیمت جهانی فولاد، شاهد افزایش نرخ بوده ایم.
معاون وزیر صنعت: کاهش حقوق ورودی شمش به هیات دولت پیشنهاد شد
به گزارش پنجشنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «جعفر سرقینی» درباره برخی انتقادها از قیمت ۵۰ دلاری فروش فولاد خام به تولیدکنندگان داخلی، افزود: در سه ماهه گذشته تغییرات قابل توجهی در قیمت جهانی فولاد اتفاق افتاده است.
وی افزایش قیمت شمش در بازار چین از ۳۹۵ دلار در اردیبهشت ماه امسال به ۵۷۰ دلار در هفته گذشته را به عنوان نمونه‌ای از روند افزایشی قیمت فولاد در بازارهای جهانی برشمرد و افزود: این افزایش دلایل مختلفی مانند کاهش تولید درکشورهای بزرگ تولید کننده فولاد، افزایش تقاضا و وضع نهاده های تاثیرگذار بر بهای تمام شده فولاد در سطح جهانی مانند الکترود، نسوزها، فرو آلیاژها دارد.
این مسوول پیامدهای روانی بازار بر اثر این افزایش قیمت را موجب رونق بخشیدن به بازار مصرف در داخل دانست و ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از مصرف کنندگان داخلی و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت جلساتی را با ذینفعان برگزار کرد و مقرر شد واحدهای ذوبی ۵۰ درصد تولیدات خود را در بورس کالا برای مصرف داخل عرضه و قیمت آن را براساس میانگین ۱۵ روز گذشته از چهار سایت معتبر جهانی استخراج کنند.
سرقینی انجمن فولاد و بورس را مسوولان تعیین قیمت این کالا اعلام کرد و افزود: برای تنظیم قیمت و تعادل عرضه و تقاضا، به هیات دولت کاهش حقوق ورودی شمش پیشنهاد شده است.
به گزارش ایرنا، براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد رقم ۵۵ میلیون تن پیش بینی شده و برآورد می شود با تحقق این توان، میزان صادرات هم به حدود ۲۰ میلیون تن برسد.
جمهوری اسلامی ایران اکنون چهاردهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و در افق ۱۴۰۴ با افزایش تولید، دستیابی به جایگاه هفتمین تولید کننده، دور از دسترس نیست.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دنیا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *