صفحه اصلی / سرانه فضای سبز جزیره کیش ۱۰ برابر سرانه جهانی است

سرانه فضای سبز جزیره کیش ۱۰ برابر سرانه جهانی است

با توجه به تردد بسیار بالا در خیابان های اصلی شهر، کار روسازی و آسفالت خیابان های جزیره در راس کار قرار گرفت.از دو ماه گذشته تا کنون حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه آسفالت های خیابان های جزیره شده است. با توجه به اینکه در طول مدت ۲۰ سال گذشته روسازی مناسبی برای آسفالت های جزیره انجام نشده بود، با بارندگی ها و حتی شرجی هوا این آسفالت ها فرسوده شده اند. پس از اتمام آسفالت خیابان های اصلی کیش، به آسفالت خیابان های فرعی و کوچه ها رسیدگی می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش حوزه فعالیت های این شرکت عمران، آب و خدمات کیش در جزیره کیش بسیار گسترده خوانده و  با اشاره به اجرا و اتمام پروژه فرهنگی و هنری موزه خلیج فارس در یکسال گذشته عنوان کرد: از زمان افتتاح این پروژه تا کنون در گالری های این مجموعه نمایشگاه های متعدد هنری برگزار شده است. این پروژه یکی از طرح های نا تمام بود که با مدیریت دکتر مونسان تکمیل و به بهره برداری رسید. سازه بتونی این مجموعه نیز به عنوان یکی از سازه های بتونی برتر در کشور معرفی شد.
مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش همچنین در خصوص اجرای پروژه های زیر ساختی در جزیره هندورابی گفت: وقتی می خواهیم جزیره ای را توسعه بدهیم باید زیر ساخت های آن را مهیا کنیم و برای یک جزیره اصلی ترین زیر ساخت ها مبادی ورودی وخروجی شامل فرودگاه و بندر است . در جزیره هندورابی نیز این دو پروژه پس از احداث با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور رسما به بهره برداری رسید.همچنین پروژه بعدی که قرار است در هندورابی اجرا شود، احداث رینگ دور جزیره است. بدین منظور مناقصه های آن در حال برگزاری است. با توسعه جزیره هندورابی ، گردشگری سلامت در منطقه گسترش می یابد.
وی از ساخت مدرسه به عنوان یکی دیگر از اقدامات این شرکت نام برد و اظهار داشت: در حال حاضر یک دبستان با ۱۸ کلاس در منطقه میر مهنا در دست ساخت است که این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا برای سال تحصیلی جدید به بهره برداری برسد.
مهندس جانفشان در خصوص پروژه بازپیرایی منطقه سفین گفت:با درخواست بومیان کیش، منطقه سفین نیز در حال بازسازی است که فاز اول آن دو هفته گذشته به بهره برداری رسید. از این پس بومیان جزیره با ضوابط مهیا شده در معاونت شهرسازی این شرکت قادرند منزل مسکونی خود را با حفظ بافت سنتی و بومی آن باز سازی کنند. منطقه بومی نشین می تواند یکی از اصلی ترین جذابیت های منطقه گردشگری به شمار رود.
وی از احداث مسیر ۴ بانده حدفاصل میدان جاسک تا کلبه هور در غرب جزیره خبر داد و افزود: با اجرای این مسیر ۴ بانده مسیر تردد وسایل حمل و نقل به راحتی در دو مسیر رفت و برگشت مهیا می شود و از ایجاد تصادفات مخصوصا هنگام شب جلوگیری می شود و همچنین تردد گردشگرانی که اتومبیل کرایه می کنند و به مسیر ها آشنا نیستند، راحت تر صورت می گیرد. این پروژه  تا ۱۵ روز دیگر به بهره برداری می رسد.
مهندس جانفشان با بیان اینکه در جزیره کیش مانند شهر های دیگر شهرداری وجود ندارد، گفت: تمام کارهایی که توسط شهرداری ها انجام می شود،توسط معاونت امور شهری در این شرکت به انجام می رسد.
ویبا اعلام اینکه سرانه فضای سبز جزیره کیش ۱۷۰ متر مربع است گفت: این سرانه ۱۰ برابر سرانه جهانی است. فضای سبز کیش علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های زیبای جزیره کیش است، باعث شده از میزان گرمای این جزیره نیز کاسته شود. با توجه به اینکه در کیش آب شیرین وجود ندارد ، کار نگهداری و حفظ فضای سبز کیش کار بسیار مشکلی است و برای این آبیاری نیز از پساب فاضلاب جزیره استفاده می شود.
همچنین جانفشان در خصوصفعالیت های ورزشی جزیره در معاونت ورزش و تفریحات سالم گفت: با توجه به اینکه در جزیره کیش مانند سرزمین اصلی اداره تربیت بدنی وجود ندارد این معاونت امور تربیت بدنی و ورزش را در کیش عهده دار است.
وی افزود: امروزه جزیره کیش به منطقه ای برای برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی و مسابقات مختلف تبدیل شده است و ورزشکاران نام آوری نیز از جزیره کیش برای شرکت در مسابقات کشوری و جهانی اعزام شده اند و توانستند افتخارات خوبی را در سطح بین المللی برای ما کسب کنند.
مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش همچنین از اجرای پروژه های مصلای کیش، مسکن سبز، احداث تصفیه خانهفاضلاب مرکزی کیش، تجهیز آتش نشانی کیش، ایجاد نور و روشنایی در مناطق جدید فاز دوم و سوم نوبنیاد نام برد

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۸۰ درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، ‌اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا همان اوراق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *