صفحه اصلی / جذب نیروی بومی در اولویت

جذب نیروی بومی در اولویت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت نفت؛  مرتضی امامی با تایید دلسوزی برخی مسئولان درباره به‌کارگیری نیروهای بومی در شرکت نفت ستاره خلیج فارس، تاکید کرد: به طور کلی ما به شدت حامی استفاده از نیروهای بومی هستیم، البته این در حالی است که علاقه برای فعالیت در مشاغل فنی در تاسیسات جنوب کشور کمتر است.
وی با اشاره به مرکز آموزشی فنی در عسلویه که سال‌های گذشته تاسیس شد، یادآوری کرد: این مرکز به دلیل نداشتن داوطلب و نیروهای بومی علاقه‌مند، بعدها تعطیل شد.
امامی با با بیان این‌که ما در حال جذب نیروهای بهره بردار برای پالایشگاه ستاره خلیج فارس هستیم، گفت: بدون شک به‌کار گیری نیروهای جوان آقا و مرد بومی در استان هرمزگان در اولویت جذب قرار دارند.
اخراج نه، آموزش
وی درباره اعتراض و تحصن تعدادی از نیروهای تازه کار شرکت نفت ستاره خلیج فارس که روزهای اخیر رسانه‌ای شده است، توضیح داد: هیچ اخراجی در کار نبوده است و این نیروها که تا پایان شهریور ماه نیز قرارداد دارند هم اکنون در شرکت فعال هستند.
امامی افزود: البته ما طبق ساختار سازمانی شرکت، به هزار نیروی بهره بردار متخصص نیاز داریم که تا ماه پیش که من به عنوان مدیرعامل وارد شرکت شدم هنوز برای این مسئله فکری نشده بود، در حالی‌که نیروی بهره بردار باید دست کم سه سال آموزش ببینید تا بتواند به عنوان متخصص در یک پالایشگاه کار حرفه‌ای انجام دهد.
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان این‌که به ظاهر در سال ۹۲ و از طریق یک آزمون استخدامی این شرکت به استخدام نیروی بهره بردار مبادرت کرده بود، تشریح می کند: در همان زمان تنها ۴۰۰ نفر و نه ۱۰۰۰ نفری که مورد نیاز بودند، انتخاب می‌شوند که تا مدت‌ها به آنها درباره استخدام اطلاعی نمی‌دهند و بلاتکلیف می‌مانند.
به گفته وی، بخشی از این نیروها با شکایتی که انجام می‌دهند در بخش‌های حراست و آتش نشانی مشغول به کار می‌شوند و بخشی دیگر که هم اکنون حدود ۲۰۰ نفر هستند، طبق برنامه‌های آموزشی شرکت باید به شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (اویکو) انتقال یابند که البته با مخالفت آنها روبه‌رو شده است.
وی افزود: این عده معتقدند که بدون آموزش مورد نیاز می‌توانند در شرکت نفت ستاره خلیج فارس که البته هنوز به‌طور کامل راه‌اندازی نشده است، بمانند و فعالیت کنند.
امامی با تاکید بر این‌که توقف جذب نیرو و اخراج نداریم، تصریح کرد: هدف اصلی مصلحت شرکت تولید ملی است.
وی درباره چگونگی استخدام نیروهای بهره‌بردار مورد نیاز نیز گفت: طبق قراری که با شرکت اویکو (زیرمجموعه شرکت اویک) امضا کرده‌ایم قرار است این تعداد به این شرکت منتقل و حین انجام فعالیت، آموزش ببینند و در پایان سال ۹۸، تعداد ۱۱۰۰ نفر بهره بردار متخصص و ممیزی شده به ما تحویل داده شود.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *