صفحه اصلی / سیل یک پنجم پالایشگاه‌های آمریکا را از کار انداخت

سیل یک پنجم پالایشگاه‌های آمریکا را از کار انداخت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رویترز اعلام کرد، با وقوع سیل در پی طوفان هاروی و آسیب دیدن و تعطیلی یک پنجم پالایشگاه‌های آمریکا، تقاضا برای نفت خام کاهش یافت و اما وحشت از کمبود سوخت را به اوج خود رساند. قیمت‌های نفت خام افت کرد و قیمت‌ بنزین به بالاترین میزان خود از جولای ۲۰۱۵ تا کنون رسید.
نفت خام تگزاس غرب ۱۴ سنت نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود افت کرد و به قیمت ۴۶.۳۰ دلار به ازای هر بشکه رسید. نفت برنت هم با ۲۰ سنت کاهش به قیمت ۵۱.۸۰ دلار برای هر بشکه رسید.
در بازار محصولات پتروشیمی حرکت قیمت‌ها شدیدتر بود. روز چهارشنبه قیمت بنزین آمریکا با ۳.۲ درصد افزایش به ۱.۸۳۹۱ دلار به ازای هر گالن رسید. قیمت بنزین در اوایل روز به  ۱.۸۴۲ دلار برای هر گالن که بیشترین قیمت خود از ۳۱ جولای ۲۰۱۵ تا کنون بود رسیده بود.
جفری هالی، تحلیل‌گر ارشد بازار در شرکت مدیریت سهام اوآندا می‌گوید: وقتی ۲۰ درصد از ظرفیت پالایشگاهی آمریکا کاملا تعطیل شده است، تمرکز توجهات بر کمبودهای بالقوه محصولات پالایشگاهی قرار گرفته است و شاخص بنزین شبانه ۴ درصد رشد کرد.
بانک ای‌ان‌زد در پیامی اعلام کرد: سیل‌های ناشی از طوفان گرمسیری هاروی به ظرفیت پالایشگاهی و درپی آن تقاضای نفت خام، آسیب زد.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *