صفحه اصلی / آیفکس سقف ۹۵۰ واحدی را در هم شکست

آیفکس سقف ۹۵۰ واحدی را در هم شکست

 
 شاخص کل فرابورس در روز جاری سقف‌شکنی کرد و توانست با عبور از پله ۹۵۰ واحدی، در ارتفاع ۹۵۱ واحدی بایستاد. امروز همچنین شاهد رشد حجم و ارزش مبادلات در بازارهای فرابورس بودیم به گونه‌ای که معامله‌گران بیش از ۵۱۱ میلیون ورقه بهادار را به ارزش بالغ بر دو هزار و ۷۶۷ میلیارد ریال دست به دست کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس، حدود دو سوم از حجم کل مبادلات فرابورس، در بازارهای اول و دوم جابه‌جا شد تا بدین ترتیب افزون بر ۳۹۶ میلیون ورقه به ارزش بالغ بر ۷۷۲ میلیارد ریال در این دو بازار مورد دادوستد قرار گیرد. نقل‌وانتقال حدود ۹۷ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۸۶ میلیارد ریال نیز بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در نماد «ذوب» رقم زد.
همچنین در جریان بازار شاهد بازگشایی ۴ نماد معاملاتی «بنو»، «گکیش»، «وسنا» و «آ س پ» بودیم.
از سوی دیگر در حالی نمادهای «اوان» و «ذوب» در صدر جدول نمادهای پربیننده فرابورسی ایستادند که نمادهای «کوثر» و «کشرق» بیشترین افزایش قیمتی یعنی ۵ درصدی را به ثبت رساندند. نماد ذوب علاوه بر این، با حمایت دو واحدی از آیفکس در کنار نماد «مارون» بیشترین نقش را در رشد ۴ واحدی این نماگر ایفا کرد.
جابه‌جایی بیش از ۴۹ هزار ورقه تسهیلات مسکن مرداد۹۶ به ارزش بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال منجر به صدرنشینی تسه۹۶۰۵ به لحاظ حجم و ارزش در تابلو تسهیلات مسکن شد. در ادامه امتیاز تسهیلات مسکن فروردین۹۵ با بیشترین قیمت یعنی ۷۹۲ هزار ریال مورد دادوستد قرار گرفتند.
در همین حال جابه‌جایی یک میلیون و ۶۰۰ هزار ورقه در تابلو اوراق با درآمد ثابت ارزشی بالغ بر یک هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال را در این تابلو رقم زد.
سهامداران همچنین در تابلوهای معاملاتی بازار پایه افزون بر ۱۰۳ میلیون سهم را به ارزش بیش از ۲۳۴ میلیارد ریال دست به دست کردند که نمادهای معاملاتی «لکما» و «تجار» به ترتیب بالاترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازار پایه به خود اختصاص دادند.
 

همچنین مطالعه کنید:

عرضه خودرو در بورس با قیمت مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، زمزمه عرضه خودرو در بورس کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *