صفحه اصلی / ثبت ۱۱ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان

ثبت ۱۱ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با ۶۲ دستگاه ترددشمار برخط در محورهای بین‌شهری استان، در مردادماه امسال تعداد ۱۱/۹۱۶/۴۶۳ تردد وسیله نقلیه در ۳۱ مقطع از محورهای مواصلاتی دارای ترددشمار برخط فعال استان زنجان (۶۲ مسیر به‌صورت رفت و برگشت) ثبت شده است.
ایرج دست‌نشان با اعلام این خبر افزود: در این مدت تعداد ترددها در جاده‌های کشور حدود ۵۴۰ میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه ۱۵ ام کشور را داراست. بیشترین تردد در آزادراه زنجان-قزوین (خروجی استان) با ۵۸۲/۲۲۶ تردد و محور زنجان-خرمدره با ۳۸۸/۹۱۳ تردد و کمترین تردد در محور تکاب- دندی با ۲۰/۳۹۱ جابجایی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: ۲۴ درصد از کل تردد وسایل نقلیه به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است (با ۲/۸۷۷/۴۶۰ وسیله نقلیه سنگین). در حالی که میانگین کشوری ۱۵ درصد بود و استان زنجان در رتبه ۵ ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد. میانگین کارکرد دستگاه‌های ترددشمار در این مدت ۹۸ درصد بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان بیان کرد: میانگین نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای استان در این مدت، ۲۶۵ وسیله نقلیه در هر ساعت بوده است. میانگین کشوری این نرخ در این مدت ۳۶۳ وسیله نقلیه است. استان زنجان در خصوص نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی، رتبه ۱۷ را در کشور داراست.
بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه زنجان – قزوین (خروجی استان) با ۷۸۳ تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور تکاب – دندی با ۲۷ تردد در ساعت صورت گرفته است.
نرخ جریان تردد وسایل نقلیه سنگین در کل محورهای مواصلاتی استان زنجان در این مدت ۶۳ وسیله نقلیه سنگین در ساعت بوده است. در حالی که میانگین کشوری این نرخ ۵۵ وسیله نقلیه سنگین بوده و استان زنجان رتبه ۹ را در کشور داراست.
دست‌نشان بیان کرد: با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در آزادراه‌های استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت آزادراه زنجان-قزوین و آزادراه زنجان-تبریز می‌شود جمعاً ۶/۸۳۷/۵۷۷ تردد است که حدود ۵۷ درصد از کل تردد در محورهای استان است

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *