پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / نصیری،یاراحمدی،حسین‌خانی و محمدی حذف شدند/ پایان کار ایران با طلای یزدانی

نصیری،یاراحمدی،حسین‌خانی و محمدی حذف شدند/ پایان کار ایران با طلای یزدانی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در جریان رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است، ۴ نماینده ایران به مصاف حریفان خود رفتند و همگی با شکست مقابل رقبا از دور این رقابت‌ها کنار رفتند تا شاگردان محمد طلایی با نمایشی بسیار ضعیف و دور از انتظار با تنها مدال طلای حسن یزدانی به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهند.
نصیری سومین حذف شده ایران در ۴ وزن دوم
در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۳۱ نفر به روی باسکول رفته‌اند، میثم نصیری دارنده مدال طلای آسیا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عبدالرحمن ابراهیم از قطر به پیروزی رسید. وی در دور بعد به مصاف آلان گوگایف، دارنده مدال نقره جهان از روسیه رفت و در پایان ۶ بر ۵ شکست خورد.این در حالی که داور میدان ۲ امتیاز دیگر به نصیری داد تا نتیجه ۷ بر ۶ به سود نصیری شود اما با اعتراض مربیان روس مبنی بر اینکه کشتی‌گیرشان بیرون از تشک در خاک حریف نشسته پس از بازبینی فیلم مورد قبول قرار گرفت و رای برگردانده شد تا دست حریف روس به نشان پیروزی بالا برود.
گوگایف در ادامه مقابل آدام باتیروف کشتی گیر روسی‌الاصل برونئی ۲ بر یک پیروز شد اما در نیمه نهایی مقابل زورابی یاکوشویلی گرج در حالیکه تا ثانیه پایانی پیش بود خاک شد و شکست خورد تا به این ترتیب نصیری هم از دور رقابت‌ها کنار برود.
حسین خانی آخرین حذف شده ایران
در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز جهان در دور اول مقابل ایلمان مختاراف از فرانسه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.
حسین خانی در دور دوم به مصاف آدریان مویز نفر پنجم اروپا از رومانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.
وی برای راهیابی به نیمه نهایی مقابل یوهی فوجینامی دارنده‌ مدال‌های نقره و برنز جوانان جهان از ژاپن به روی تشک رفت و در حالیکه از حریف خود ۶ بر ۵ پیش بود در ثانیه پایانی مبارزه در خاک نشست و در پایان با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند و با توجه به شکست ۵ بر ۳حریفش در نیمه نهایی مقابل جیمز گرین نفر سوم جهان از آمریکا، حسین‌خانی نیز از این رقابت‌ها کنار رفت.
حذف زودهنگام یاراحمدی
در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند پیمان یاراحمدی دارنده مدال طلای آسیا در دور اول مقابل زلیمخان گاژیف از فرانسه در حالیکه ۴ بر صفر پیش بود در نهایت ۸ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست سنگین ۱۱ بر ۲ این کشتی‌گیر فرانسوی مقابل جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی،یاراحمدی با نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در این وزن جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا در دور نخست به سختی و با نتیجه ۷ بر ۵ از سد علی شعبان‌اف بلاروس و دارنده ۲ مدال برنز جهان گذشت.وی در ادامه سوسوکه تاکاتانی نایب قهرمان جهان از ژاپن را ۱۲ بر ۲ شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید.
محمدی دومین حذف شده ایران
در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی در دور اول مقابل  الکساندر هوشتین دارنده مدال برنز اروپا و قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از بلاروس با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری رسید.این نتیجه در حالی بدست آمد که محمدی ۷ بر یک پیش بود.
وی در دور دوم به مصاف ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و در پایان ۱۰ بر ۴ شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند.با توجه به شکست ابراگیموف در دور  یک چهارم نهایی مقابل گئورگی کتویف ارمنستانی، محمدی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در جریا ن رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید.رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم، بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم و یدالله محبی در سنگین وزن نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

همچنین مطالعه کنید:

دارایی ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران عدالت

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین فهیمی گفت: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *