صفحه اصلی / پلاسکویی‌های تا پایان شهریور اجاره‌بها نمی‌پردازند

پلاسکویی‌های تا پایان شهریور اجاره‌بها نمی‌پردازند

 باید انجام شود، تا پایان شهریور ماه جاری ادامه خواهد داشت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل  از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی گفت: استقرار کسبه پلاسکو در مجتمع نور به درخواست خود آنان انجام شده و خدماتی که طبق مصوبه کارگروه باید انجام شود، تا پایان شهریور ماه جاری ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: ارائه تسهیلات و خدمات به صنوف مستقر در مجتمع نور تا زمانی است که صاحبان واحدهای صنفی در یک مکان مستقر باشند.
در این دیدار که دبیرکل و معاون برنامه ریزی اتاق اصناف ایران و همچنین روسای اتحادیه های صنف پوشاک و پیراهن دوزان تهران حضور داشتند، دو نفر به نمایندگی از کسبه حادثه دیده پلاسکو به صورت رو در رو مسایل و مشکلات این صنوف را بیان کردند.
رئیس اتاق اصناف ایران پس از استماع سخنان نمایندگان کسبه حادثه دیده پلاسکو گفت: نه تنها کسبه پلاسکو ، بلکه اکثر کارآفرینان اکنون در وضعیت اقتصادی مناسبی نیستند.
فاضلی تصریح کرد: اتاق اصناف ایران پس از حادثه پلاسکو و از ابتدا در تلاش برای تعامل با مجموعه های مرتبط جهت منفعت رساندن به کسبه متضرر حادثه پلاسکو بوده است.
وی افزود:اتاق اصناف ایران با اینکه مکلف نبود اما به واسطه نمایندگی این بخش در تلاش برای اجرایی کردن مصوبات کارگروه برنامه و بودجه پیرامون پرداخت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان، تسریع در روند ساخت ساختمان جدید پلاسکو و انعقاد قرارداد با کسبه زیان دیده جهت استقرار به صورت متمرکز در یک جا را اقدام کرد.
رئیس اتاق اصناف ایران همچنین از رفع بعضی از مشکلات گفت و اضافه کرد: هنوز خیلی از مشکلات این کسبه حل نشده و انتظار می رود در جلسه مشترکی با حضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در روزهای آینده بتوان مشکلات باقی مانده کسبه پلاسکو را حل کرد.
فاضلی همچنین با اعلام مصوب بودن و قانونی بودن وام تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان گفت: هیچ سازمانی نمی تواند از این قانون عدول کند؛ البته اختلافی در مورد نرخ سود این وام وجود دارد که امیدواریم تبدیل به اشتراک نظر با کسبه شود.
وی در ادامه با بیان اینکه طبق مصوبه کارگروه در مورد استمهال وام های کسبه ، سازمان برنامه و بودجه، تامین بودجه کرده و از امروز ابلاغ شده که قابلیت اجرایی دارد.
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه کسبه پلاسکو از میان سه گزینه پیشنهادی بنیاد مستضعفان، مجتمع تجاری نور را انتخاب کردند، افزود: مقرر شد که کسبه بابت استقرار در این مجتمع تجاری تا ۶ ماه اجاره بهایی نپردازند.
رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر تلاش اتاق اصناف مبنی بر اجحاف نشدن بر حقوق کسبه پلاسکو گفت: رفع اختلاف و اتحاد در میان کسبه زیان دیده مهمترین اصل در حال حاضر است.
فاضلی افزود: در صورت استقرار کسبه به طور متمرکز با شرایط مناسب در مجتمع نور قطعا اتاق اصناف ایران حمایت و پشتیبانی خود را از آنها تداوم می بخشد.
رئیس اتحادیه پوشاک تهران نیز در این اجتماع گفت: قبل از انتخاب مجتمع نور برای استقرار کسبه حادثه دیده پلاسکو، بنیاد مستضعفان موظف بود محل هایی را به شما معرفی کند که سه ساختمان مربوط به فروشگاه های قدس را پیشنهاد کرد.
ابوالقاسم شیرازی افزود: با بررسی های انجام شده که توسط هیات امناء و دو اتحادیه پوشاک و پیراهن دوزان انجام شد، دو مکان مجتمع نور و ساختمان تجارت جهانی مطرح شد که در نهایت مقرر شد کسبه در مجتمع نور مستقر شوند و هزینه اجاره را هم بنیاد بپردازد.
وی در پاسخ به سوال یکی از کسبه که چرا ساختمان تجارت جهانی برای استقرار کاسبان حادثه پلاسکو انتخاب نشد، گفت: شهرداری هنوز تاییدیه مبنی بر ایمنی و کاربری تجاری برای استقرار کسبه در این ساختمان را صادر نکرده و منتظر اعلام نظر شهرداری در این خصوص هستیم.
شیرازی با بیان اینکه همه کسبه در انتخاب مکان آزاد هستند، افزود: طبق مصوبه کارگروه تا زمان احداث ساختمان جدید پلاسکو کسبه می توانند در مجتمع نور استقرار داشته باشند.
در این اجتماع چند تن از کسبه حادثه دیده ساختمان پلاسکو خواسته های خود از رئیس اتاق اصناف ایران را بیان کردند.
مهم ترین خواسته های کسبه حادثه دیده ساختمان پلاسکو که در این اجتماع قرائت شد، شامل اعطای هر چه سریع تر وام با نرخ سود کمتر از ۱۰ درصد، معافیت از اجاره در مجتمع نور تا پایان سال ۹۶ ، افزایش نیافتن نرخ شارژ ، اصلاح بندهای قرارداد از جمله مفاصا حساب، استمهال بدهی ها، اخذ مفاصا حساب مالیاتی و تسریع در احداث ساختمان پلاسکو بود.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دنیا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *