چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / آغاز فعالیت صندوق پسته با حمایت بانک کشاورزی

آغاز فعالیت صندوق پسته با حمایت بانک کشاورزی

از آغاز فعالیت صندوق پسته با حمایت بانک کشاورزی و آمادگی این بانک برای پیشبرد اهداف این صندوق خبر داد.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی جنوب استان کرمان، در این جلسه که با حضور دکتر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان، مدیران و مسئولان استانی در محل استانداری کرمان تشکیل شد، دکترشهید زاده ضمن تبریک هفته دولت، از همکاری صمیمانه استاندار و نمایندگان مجلس با بانک کشاورزی در راستای توسعه اقتصادی  این استان قدردانی کرد.
 
بر اساس این گزارش، دکتر شهید زاده در ادامه سخنان خود  با اشاره به ثروت آفرینی صادرات محصول پسته  برای کشور و تاکید بر اهمیت تولید صادرات محور گفت: بانک کشاورزی برای رونق صادرات پسته یکسری سازوکارها و بسترها را به صورت دایمی و شفاف  با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار در دستور کار خود دارد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: چند محصول از جمله پسته، خرما، زعفران و … داریم که برند هستند و معتقدیم باید تولید ثروت کنند و در سال گذشته منابع خوبی را در اختیار صادرکنندگان این محصولات گذاشتیم که امسال نیز این کار را ادامه و عدد را افزایش خواهیم داد.
 
دکتر شهیدزاده اظهار داشت: برای کمک به صادر کنندگان بایستی برند سازی محصولات کشاورزی منطقه با توان بیشتری صورت پذیرد و همچنین همکاری  با شرکت گسترش تجارت برنا که یکی از فعالیت های آن بازاریابی ، صادرات و برند سازی است، مورد توجه قرار گیرد.
 
وی افزود: صادرات این محصولات باید بتواند شفاف بوده و بازگشت منابع فروش این محصولات را تضمین کرده و کاری کنیم در تولید استاندارد موثر باشد و بورس کالا در در این حوزه در نخستین جایی که اجرایی می شود، استان کرمان است.
 
دکتر شهیدزاده در ادامه با بیان این‌که منع و محدودیتی برای معاملات پسته در بورس کالا نخواهیم داشت، تصریح کرد: باید فرهنگسازی و کمک شود که این ساز و کار فنی و حرفه‌ای مالی برای کالاهای مهم و شفاف سازی بازار عینیت پیدا کند.
 
مدیرعامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های صادراتی سنتی را نیز مانند گذشته پشتیبانی و سعی می‌کنیم ۱۰۰ میلیارد تومان بیش از سال قبل منابع در اختیار روش سنتی بگذاریم.
 
وی با اشاره به ایجاد صندوق پسته از امروز در شهرستان های پسته خیز استان کرمان گفت: از سال گذشته برای برندسازی، بازارسازی و کمک به صادرکنندگان در کشورهایی مانند روسیه و … شرکت گسترش تجارت برنا را با عضویت دو بانک دیگر برای پشتیبانی تشکیل داده‌ایم.
 
دکتر شهیدزاده ضمن اعلام آمادگی بانک کشاورزی برای پیشبرد اهداف صندوق پسته، اظهار داشت: هم از منابع داخلی و هم منابعی که از صندوق توسعه ملی می‌گیریم، ارزی و ریالی و از سایر بانک‌های پشتیبان، می‌توانیم در اختیار صادرکنندگان پسته بگذاریم.
 
مدیرعامل بانک کشاورزی همچنین در این جلسه با اشاره به حمایت از صادرات محصول خرما گفت: استان کرمان ظرفیت زیادی در صادرات خرما دارد و ساز و کاری برای توانمندسازی بخش خصوصی برای صادرات و تکمیل زنجیره تولید پیش‌بینی کرده و می‌کوشیم برای تولید این محصولات گام‌های بلندتری برداریم.

 

همچنین مطالعه کنید:

یک میلیون واحدصنفی تعطیل شدند

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدباقر مجتبایی در مورد وضعیت اصناف در کشور در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *