صفحه اصلی / تهرانی‌ها مردادماه ۲۶ روز هوای سالم تنفس کردند

تهرانی‌ها مردادماه ۲۶ روز هوای سالم تنفس کردند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا مرداد ماه امسال پایتخت ۲۶ روز هوای سالم و پنج روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را در روزهای ( ۱۰، ۱۲، ۱۹، ۲۳ و ۲۸ مرداد) گذراند.
مرداد ماه سال گذشته شرایط تا حدودی نسبت به مرداد امسال بهتر بود و تهران دو روز بیشتر هوای سالم داشت. هوای تهران در پنجمین ماه از سال ۹۵، ۲۸ روز سالم و سه روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود این درحالیست که در مرداد ماه سال ۹۴ پایتخت ۳۰ روز هوای سالم و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها را تجربه کرد.
کیفیت هوای پایتخت در مرداد ۹۳ اوضاع خوبی نداشت. در این سال  ۱۵ روز از روزهای مرداد ماه ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها بود. مرداد ماه ۹۲ نیز کماکان بر همین منوال بود و تهران ۱۵ روز را با کیفیت هوای سالم و ۱۶ روز را با کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس گذراند.
مرداد سال ۹۱ کیفیت هوای تهران تا حدودی بهتر بود و ۲۲ روز سالم داشتیم ولی در مرداد سال ۹۰ کیفیت هوای تهران اوضاع خوبی نداشت. مرداد ماه این سال پایتخت‌نشینان تنها ۱۲ روز هوای سالم تنفس کردند و ۱۹ روز کیفیت هوای شهر، ناسالم برای گروه‌های حساس بود.
به گفته محمد رستگاری – معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران- آلاینده‌ای مانند ازن و ذرات معلق ناشی از گرد و غبار منشا اصلی آلودگی در فصل گرم سال هستند که خطرناک بودن یا نبودن آن‌ها برای سلامت انسان در مقایسه با آلاینده‌های زمستانی به غلظت آلاینده بستگی دارد.

همچنین مطالعه کنید:

سفر به قلب ماده: از موی سر تا کوارک‌ها!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *