صفحه اصلی / با وجود تنگناها اختلالی در چرخه اقتصاد نداشتیم

با وجود تنگناها اختلالی در چرخه اقتصاد نداشتیم

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز با حضور در گلزار شهدای رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر، اظهار کرد: هر سال به مناسبت تکریم دو شهید گرانقدر دولت، شهیدان باهنر و رجایی به مدت یک هفته با نامگذاری هفته دولت فرصت می‌شود، دولت گزارشی از عملکرد خود به مردم ارایه دهد.
 
وی افزود: امسال هفته دولت با آغاز کار دولت دوازدهم قرین شده است و بر این اساس هیات وزیران مقرر شده که در یک تقسیم کار هر وزیری به نمایندگی از دولت در یک استان برای ارایه عملکرد حاضر شود تا ماموریتش را برای چهارسال آینده تبیین کند و انگیزه و هدف من برای حضور در گیلان تکرار یک میثاق و انفجاری از روح بلند شهدای حاضر در این مجلس بود که مشابه چهار سال قبل این توفیق را از شهدا داشته باشیم.
 
نوبخت ادامه داد: چهارسال پیش روح شهدا را واسطه قرار دادم و آثارش را هم دیدم. روزهای سختی بر من گذشت که الان تبیین آنچه بر من گذشته نیست.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ماموریت راهبری و روند توسعه‌ای این سازمان، گفت: در سال ۱۳۹۲ قیمت نفت ۱۰۴ دلار بود که الان قیمت نفت به ۴۷ دلار رسیده است. همچنین منابع ما از ۲۵۱ میلیارد دلار به ۱۵۷ میلیارد دلار تقلیل یافت که در یک تقسیم کار گیلان در این کار ملی، مسئولیت پشتیبانی همه کشور را داشت.
 
وی با اشاره به پرداخت ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به صندوق بازنشستگان، گفت: باوجود تنگناهای موجود طی چهارسال گذشته یکروز هم بخاطر نداریم که یارانه افراد کم درآمد دیر شده باشد، علاوه بر این طرح ها و پروژه ها یکی پس از دیگری افتتاح شد.
 
نوبخت تصریح کرد: برای تکمیل راه آهن هم سفارش یک قطعه به کارخانه ای در خوزستان سفارش شده که در حال ساخت است .
 
وی اضافه کرد: آنچه که ما در دولت انجام می دهیم وظیفه خود می دانیم، روز ی هم احساس وظیفه کردیم و لباس بسیجی برتن کردیم و برای دفاع به مرزهای جنوب اعزام شدیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه امروز نوع ماموریت دفاع از کشور تغییر کرده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای دفاع از ارزشهای اسلام و آرمانهای شهدا، گره های موجود رفع شود و مسیر خدمت شهدا را ادامه دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *