صفحه اصلی / علی پاکدامن: شمشیربازی برای کسب مدال المپیک به سرمایه گذاری نیاز دارد

علی پاکدامن: شمشیربازی برای کسب مدال المپیک به سرمایه گذاری نیاز دارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان ، علی پاکدامن دارنده مدال نقره تیمی این رقابت ها ادامه داد: ما نیاز به سرمایه گذاری عظیم یا سرمایه گذاران بسیار بزرگ نداریم اما برای ایستادن در جایگاهی بالاتر از قهرمانان جهان باید به اندازه آنها امکانات داشته باشیم.
او گفت: ما توانستیم  مدال های خوبی در بخش انفرادی و تیمی کسب کنیم. همه تیم های بزرگ با توجه به اهمیت و ارزش مدال های این رقابت ها با تمام قدرت برای کسب مدال آمده بودند که ما هم سهم خود را از آن برداشتیم .
وی با قدر دانی از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی گفت: قدر دان این اعتماد هستیم و خوشحالم این فرصت به ما داده شد تا با شایستگی به اعتماد و انتظارات مردم پاسخ دهیم.
پاکدامن افزود: شمشیربازی به جایگاهی رسیده که حالا دیگر نگاه به آن نگاه کسب سهمیه نیست بلکه نگاه به مدال آوری در المپیک است پس باید امکانات و تجهیزات درخور را در اختیار داشته باشد تا بیش از گذشته شانس کسب مدال و افتخار آفرینی داشته باشد.
این شمشیرباز دانشجوی ملی پوش همچنین گفت: تیم ما می تواند به المپیک برود چون رنکینگ چهار جهان را دارد.  ما باید روز به روز این رنکینگ را ارتقا بدهیم و این یک پله یک پله صعود کردن نیازمند یک سال تمام کار مداوم و تمرین و مسابقه است و قطعا همه این ها اعتبار لازم دارد.
وی گفت: امیدوارم شمشیربازی روزی در ایران سالن هایی مناسب و استاندارد داشته باشد.
او همچنین حضور تیم دختران دانشجو در این دوره از رقابت ها را به فال نیک گرفت و افزود: شمشیربازی زنان در اسلحه سابر رشد قابل توجهی داشته و با اینکه در رده جوانان قرار دارند اما تکنیک بسیار خوبی دارند و با حمایت و حضور بیشتر در رقابت ها می توانند جایگاه خوبی در جهان بیابند.
به گفته پاکدامن دختران در طول رقابت های انفرادی دانشجویان برابر قهرمانان جهان بسیار خوب ظاهر شدند و اگر مثل تیم مردان حضور بیشتری در میادین بین المللی داشته باشند تجربه کافی در این زمینه را نیز بدست می آورند. دختران دانشجوی شمشیر باز در این دوره از رقابت ها تا یک شانزدهم صعود کردند و این درحالی بود که برخی از تیم های شرکت کننده حتی از مرحله مقدماتی یک گام فراتر نگذاشتند.
رقابت های یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۸ مرداد ماه آغاز شده و هشتم شهریور با معرفی برترین ها به کار خود پایان می دهد.
رقابت های تیمی شمشیربازی دختران روز جمعه برگزار می شود.

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *