چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / تدقیق عدد جمعیتی متناسب با امکانات شهرها

تدقیق عدد جمعیتی متناسب با امکانات شهرها

 داخل حریم از جمله مهم‌ترین موارد مورد بررسی در جلسه کمیسیون ماده ۵ و کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی این هفته استان بود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، در جلسه کمیسیون ماده ۵ این هفته استان که به ریاست محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر اعضا برگزار شد ۳۷ مورد از موارد جاری مربوط به دو شهر گز و چرمهین و همچنین تطبیق جمعیت‌پذیری شهر گرگاب نسبت به افق طرح جامع مورد بررسی قرار گرفت.
حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: جهت تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی پیگیر خواهیم بود تا بتوانیم اعتبارات لازم جهت تهیه این طرح‌ها را از سه منبع سازمان ملی زمین و مسکن، شورای عالی شهرسازی و معماری و شهرداری‌ها تأمین نماییم.
وی در خصوص جمعیت‌پذیری شهر گرگاب نسبت به افق طرح جامع و با توجه به افزایش جمعیت شهر گرگاب طی چند سال اخیر گفت: در الگوی پیشنهادی توسط مشاور طرح لازم است تا طرح تفصیلی متناسب با جمعیت و سرانه‌ها مورد بررسی قرار گیرد و جمعیت در راستای طرح‌های فرادست کنترل گردد.
در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان نیز تدقیق محدوده شهر طالخونچه، تدقیق محدوده شهر اصغرآباد، تدقیق محدوده شهر لایبید، طرح جامع وزوان، طرح جامع میمه و تعیین تکلیف اراضی جهت تأمین مسکن ایثارگران شهرستان نجف‌آباد مورد بررسی قرار گرفت.
از مهم‌ترین موارد مطرح شده در این نشست بحث تأمین مسکن ایثارگران شهر نجف‌آباد بود که با توجه به تأمین زمین به متراژ ۳۵ هکتار توسط اداره کل راه و شهرسازی در شهر گلدشت و نزدیکی مکان به ویلاشهر از توابع شهرستان نجف‌آباد الحاق به محدوده طرح جامع شهر نجف‌آباد جهت تأمین مسکن ایثارگران مورد بررسی و مقرر گردید ظرف دو هفته توسط فرمانداری نجف‌آباد موضوع جمع‌بندی تا در جلسه بعدی مطرح گردد.
غلامی در این خصوص گفت: هدف، تأمین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران است که الحاق این قطعه به محدوده شهر نجف‌آباد می‌تواند گره مشکلات مسکن ایثارگران را باز کند.
وی تأکید داشت: تنها با الحاق این ۳۵ هکتار به محدوده شهر نجف‌آباد می‌توان مشکلات مسکن خانواده شهدا و ایثارگران را حل و فصل نمود و با موافقت مسئولین شهرستان گلدشت این طرح اجرایی خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ثبت‌نام غرفه‌داران در دهمین نمایشگاه اینوتکس تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس،‌ زمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *