صفحه اصلی / آیفکس با جامه بهاری قدم به شهریورماه گذاشت

آیفکس با جامه بهاری قدم به شهریورماه گذاشت

به  گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، مبادلات شهریور ۹۵ در حالی آغاز شد که در اولین روز کاری این ماه شاهد رشد ۳ پله‌ای آیفکس و قرار گرفتن آن در سطح ۹۳۹.۹ واحدی بودیم. شاخص کل این رشد را مدیون مبادلات مثبت در نماد «میدکو» و تا حدی نماد «زاگرس» بود.
در جریان بازار ۱۸۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۸۸۳ میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس دست به دست شد که بیش از ۶۰ درصد از حجم و حدود ۴۰ درصد از ارزش کل مبادلات در اختیار بازارهای اول و دوم قرار گرفت. بدین ترتیب این بازارها میزبان نقل‌وانتقال افزون بر ۱۲۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۴۱ میلیارد ریال بودند.
در این میان مبادلات سهامداران در نماد «ذوب» منجر به جابه‌جایی بیش از ۵۷ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال در این نماد شد تا بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در بین بازارهای اول و دوم به دست آورد.
نمادهای مبادلاتی «لکما» و «حرهشا» نیز به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در میان بازارهای پایه الف، پایه ب و پایه ج به دست آوردند.
در مجموع حاصل دادوستدهای انجام شده در بازار پایه جابه‌جایی بیش از ۵۷ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۳۵ میلیارد ریال بود.
نگاهی به دادوستدهای تابلو اوراق با درآمد ثابت نیز نشان می‌دهد که بیش از ۳۳۱ هزار ورقه بهادار به ارزش ۳۲۹ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال در این تابلو دست به دست شده است.
همچنین در تابلو تسهیلات مسکن بالغ بر ۶۵ هزار ورقه تسه خریدوفروش شد که ارزش آن به بیش از ۵۱‌ میلیارد ریال رسید. امتیاز تسهیلات مسکن تیر۹۶ با بیشترین قیمت و تسه ۹۳۱۲ با کمترین قیمت مبادله شدند. قیمت این اوراق از ۷۶۷ تا ۸۰۰ هزار ریال در نوسان بود.
در همین حال نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مردادماه ۱۳۹۶«تسه۹۶۰۵۱»، در بازار عادی با محدودیت دامنه نوسان ۵ درصدی قیمت گشایش یافت.
رصد تابلو ETFها نیز حاکی از مبادله یک میلیون و ۶۹۰ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۲۵ میلیارد ریال در این تابلو است که نماد «آکورد» نخستین رتبه را به لحاظ میزان حجم و ارزش معاملاتی در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به دست آورد.
روز جاری نمادهایی از قبیل «کوثر»، «اوان» و «میدکو» بیشترین رشد قیمتی را به همراه داشتند و نمادهای «بهپاک»، «سدبیر» و «قچار» تا سقف ۴.۹ درصدی با بیشترین افت قیمتی در میان نمادهای فرابورسی مواجه شدند.
در نهایت در جریان بازار امروز یکم شهریورماه در حالی شاهد متوقف شدن دو نماد مبادلاتی «صغرب» و «ثالوند» بودیم که نمادهای «کوثر» و «تفیرو» و همچنین نماد معاملاتی اوراق مشارکت کرج۹۷۱ بازگشایی شدند.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *