صفحه اصلی / قابلیت گوگل برای حذف نوشته‌های روی تصاویر

قابلیت گوگل برای حذف نوشته‌های روی تصاویر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از firstpost، واترمارک یا نشانه روی تصاویر به‌عنوان راهی جهت حفظ قانون کپی رایت در جهان عکاسان و تصویرگران بود. اما هم اکنون، پژوهشگران و محققان در شرکت گوگل به الگوریتمی دست یافته‌اند که می تواند بطور کاملا خودکار و اتوماتیک، واترمارک یا نشانه‌های روی تصاویر را پاک کرده و به کاربران اجازه استفاده از اصل تصاویر را بدهد. 
دلیل تصاویری که دارای واترمارک، نوشته و یا نشانه هستند، آن است که معلوم شود چه کسی برای نخستین بار این تصویر را گرفته و یا منتشر کرده است. اما گزارشی که گوگل بتازگی منتشر کرده می تواند برای آن دسته از عکاسان و سایر افرادی که از تصاویر خود کسب درآمد می کردند، خبر ناگواری باشد.
گوگل با بکارگیری نتایج بررسی‌ها به الگوریتم جدیدی دست یافته که می‌توان بدون استفاده از هرگونه نرم‌افزار فتوشاپ و یا برنامه ادیت عکس، واترمارک یا نوشته های روی عکس را حذف کند. این ایده بسیار خوبی بنظر می‌رسد چراکه حذف واترمارک و نوشته از روی تصاویر، تاکنون کار بسیار دشواری برای آماتورها بشمار می رفت زیرا حتی با نرم افزار فتوشاپ نیز، اصل تصویر تاحدود زیادی مخدوش می شد و این امر مانعی برای استفاده تصاویر برای کاربران بود. 

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *