صفحه اصلی / ارزش معاملات سرمایه گذاران خارجی در بورس ۴۷ درصد افزایش یافت

ارزش معاملات سرمایه گذاران خارجی در بورس ۴۷ درصد افزایش یافت

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس که پس از اجرای برجام، شدت گرفت، همچنان ادامه دارد؛ نکته قابل توجه این است که میزان فعالیت سرمایه گذاران حقوقی در بورس افزایش بیشتری داشته است.
میزان سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه با رشد یک هزار و ۳۲۸ درصدی در دولت یازدهم از حدود ۸۷۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ به ۱۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال در اسفند ماه ۱۳۹۵ افزایش یافته است.
بورس تهران در تازه ترین گزارش خود درباره حضور سرمایه گذاران خارجی اعلام کرده است: در چهار ماه نخست سال جاری، اشخاص حقوقی خارجی ۹۱ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را در اختیار داشته اند که در مقایسه با ۸۸ درصد در دوره مشابه سال قبل، حکایت از فعال تر شدن سرمایه گذاران حقوقی خارجی دارد.
همچنین ارزش خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در ۴ ماهه اول ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است. همچنین حجم خرید و فروش معاملات نیز ۱۰۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
سرمایه گذاران خارجی در ۳۶ صنعت بورس تهران حضور دارند و در پایان تیرماه ۹۶ نسبت به ابتدای سال، ۲ درصد کاهش در ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی مشاهده می شود.
این در حالی است که در مقایسه ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در پایان تیرماه نسبت به ابتدای سال مشاهده می شود، سرمایه گذاران خارجی در ۲۰ صنعت افزایش ارزش دارایی داشته و در ۱۶ صنعت با کاهش ارزش دارایی مواجه بوده اند.
به گزارش ایرنا، نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران در آبان ماه ۷۳ صادر شد و تاکنون ۸۷۸ کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده است که از این تعداد، ۲۰۹ کد در اختیار سرمایه گذاران حقوقی خارجی است.
اکنون سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، ازبکستان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، قطر، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی و افغانستان در بورس کشورمان فعالیت دارند.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *