صفحه اصلی / میراث فرهنگی یکی از بزرگترین عوامل بقا و اقتدار کشور است

میراث فرهنگی یکی از بزرگترین عوامل بقا و اقتدار کشور است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم تودیع زهرا احمدی پور و معارفه علی اصغر مونسان روسای سابق و جدید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی  و گردشگری با اشاره به اینکه دغدغه اصلی من توسعه ایران است اظهار کرد: میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند یکی از عوامل مهم توسعه ایران باشد.
وی در ادامه  افزود: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که هر روز  دستخوش تحولات جدی است. امروز دیگر اسمی از دارایی‌های گذشته یک کشور به عنوان مزیت فعلی آن برده نمی‌شود. و دارایی‌های کشور جدید شده است. بنابراین ما ناگزیریم ببینیم از امکاناتی که در اختیار داریم چگونه می‌توانیم منابع جدید ایجاد کنیم.
جهانگیری خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی یکی از بزرگترین عوامل بقا و اقتدار کشور است. کشوری که از پشتوانه تاریخی و تمدنی قوی برخوردار است در دنیا اقتدار دارد چه میراث فرهنگی ملموس وچه ناملموس شرایطی را برای ما فراهم کرده که ما باید از آن استفاده کرده و به دنیا نشان دهیم که در گذشته چه بوده‌ایم و اکنون چه  هستیم.
وی تاکید کرد: میراث فرهنگی نه تنها در گذشته مانده، بلکه امروز و آینده بشری به میراث فرهنگی وصل است. باید فهم درستی از این موضوع داشته و به درستی از آن برای توسعه کشور استفاده کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

عرضه خودرو در بورس با قیمت مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، زمزمه عرضه خودرو در بورس کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *