صفحه اصلی / هر سال ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر وارد مدار می‌شود

هر سال ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر وارد مدار می‌شود

 خورشیدی، بادی و سایر روشها استفاده کنیم که مجبور نشویم از نیروگاه‌ها استفاده کنیم.
به گزارش کسب  و کار نیوز به نقل از ایلنا, هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به این که نیروگاه ۳۰ مگاواتی تجدیدپذیر جاجرم بزودی افتتاح می شود، اظهار داشت:  پس از آن نیز نیروگاه ۱۰ مگاوراتی بین قم- تهران افتتاح می شود و تا پایان سال برنامه ریزی کردیم که حدود ۴۰۰ مگاوات برق تجدید پذیر جدید به شبکه سراسری متصل شود.
وی افزود: در سال ۹۲ جمع نیروگاه های تجدید پذیر کشور حدود ۱۶۵ مگاوت بود و اکنون به ۳۶۰ مگاوات رسیده و تا پایان سال از مرز ۷۰۰ مگاوات انرژی تجدید پذیر در کشور عبور می کنیم که تماما توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرایی شده اند.
فلاحتیان تصریح کرد: ما در حال حاضر که ۷۷ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی داریم که ۳۶۰ مگاوات از انرژی تجدیدپذیر استفاده می شود یعنی عمده برق ما از بکارگیری نیروگاههای حرارتی است که از سوخت فسیلی استفاده می کنند.
وی یادآور شد: متوسط برق تجدید پذیر ما با احتساب نیروگاه های برقابی در طول سال های گذشته حدود ۶ درصد از برق مورد نیاز بوده است که برای کشور ما خوب نیست، باید به تدریج سعی کنیم که سوخت مصرفی نیروگاه ها را تبدیل به گاز کنیم که این کار نیز در شرف انجام است و اکنون ۹۰ درصد سوختی که در نیروگاه‌ها استفاده می شود سوخت گاز است اما در عین حال باید برای تولید برق از انرژی خورشیدی، بادی و سایر روش‌ها استفاده کنیم که مجبور نشویم  از نیروگاه ها استفاده کنیم.
معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کردیم که بخشی از سبد برق کشور به انرژی های تجدیدپذیر اختصاص یابد و بر این اساس تصمیم داریم که اگر امکانپذیر باشد در طول ۵ سال آینده هر سال ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر را وارد مدار کنیم و ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر کشور را به مرز ۵ هزار گاوات برسانیم.

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *