صفحه اصلی / ۳,۵ میلیارد دلار مواد پتروشیمی صادر شد

۳,۵ میلیارد دلار مواد پتروشیمی صادر شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، صدور بیش از ۷ میلیون و ۱۸۸ هزار تن انواع محصولات پلیمری و شیمیایی کشور به بازارهای جهانی از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه، نشان از روند مطلوب صادرات این محصولات در ایران دارد؛ این میزان در سال گذشته در بازه زمانی مشابه، ۶ میلیون و ۸۴۷ هزار تن به ارزش ۳,۰۲۸ میلیون دلار بوده است.
روند تولید محصولات پتروشیمی در منطقه عسلویه، ماهشهر و نیز دیگر مناطق کشور با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده مسیری مطلوب را طی می‌کند و شرکت‌ها با توجه به میزان خوراک دریافتی و نیز برنامه‌های تعمیراتی اقدام به تولید محصول با هدف تامین نیاز داخل و نیز صادرات می‌کنند.
در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و در چهار ماه نخست امسال، مجتمع پتروشیمی نوری با صدور  بیش از ۴۰۵ میلیون دلار محصول، از نظر ارزش پیشتاز مجتمع های تولیدی این منطقه است. پتروشیمی پارس با صادرات بیش از ۳۱۰ میلیون دلار در جایگاه دوم و پتروشیمی زاگرس نیز با صادرات بیش از ۲۹۹ میلیون و ۷۷۹ هزار دلار، رتبه سوم را در این منطقه به خود اختصاص دادند.
در مجموع بیش از ۳ میلیون و ۸۳۵ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار از سوی پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی پارس در چهار ماه نخست امسال به خارج از کشور صادر شده است.
مجتمع‌های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز تا پایان تیرماه یک میلیون و ۸۳۷ هزار تن محصول را به ارزش ۸۳۰ میلیون و ۴۶۶ هزار دلار به کشورهای مختلف صادر کردند.
گفتنی است، پتروشیمی بندر امام با ۳۱۶ میلیون و ۵۵۷ هزار دلار رتبه نخست صادرات را در میان پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در چهار ماه نخست امسال به دست آورد.
پتروشیمی‌های سایر مناطق کشور نیز از ابتدای سال تا پایان تیرماه یک میلیون و ۵۱۵ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی را به ارزش بیش از ۸۰۵ هزار دلار روانه بازارهای خارجی کردند.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دنیا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *