صفحه اصلی / در ۵۰ سال اخیر پروژه‌ای به اهمیت راه‌آهن در استان اجرا نشده است

در ۵۰ سال اخیر پروژه‌ای به اهمیت راه‌آهن در استان اجرا نشده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی, اسدالله رازانی در نشست کاری با فرمانداران و بخشداران استان که عصر امروز(۲۶ مرداد) برگزار شد، با بیان اینکه در دولت اول دکتر روحانی توفیقات خوبی در کشور بدست آمد، اظهار کرد: دکتر روحانی در چهار سال گذشته با درایت مشکلات کشور را اولویت بندی کرد و مهترین اولویت کشور را به درستی موضوع هسته ای تشخیص داد و در جهت رفع این مشکل تلاش ارزنده ای صورت گرفت که با هدایت های مقام معظم رهبری توفیقات خوبی نیز حاصل شد.
وی افزود: کاهش نرخ تورم دیگر اولویتی بود که رییس جمهور تعیین کرد و شاهد کاهش تورم از بیش از ۴۰ درصد به حدود ۱۲ درصد هستیم.
رازانی ادامه داد: در این چهار سال در حوزه های دیگر نظیر بهبود شرایط فروش نفت، سرمایه گذاری در حوزه نفت، تکمیل زیرساخت ها، توسعه خطوط ریلی و … نیز در کشور توفیقات خوبی حاصل شده است.
وی همچنین به اقدامات انجام شده در استان طی چهار سال اخیر اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه در طول این چهار سال تغییر مدیریتی در استان ایجاد و به این واسطه در مقطعی افتی اجتناب ناپذیر ایجاد شد، اما اقدامات خوبی در استان رخ داد که رسیدن راه آهن به کرمانشاه از مهمترین این اقدامات است.
رازانی با بیان اینکه در این دولت راه آهن از ملایر به کرمانشاه رسید که اتفاق بزرگی است، گفت: خصوصا در شش ماه اخیر سرعت این پروژه بی نظیر بود و اگر پیگیریها نبود این پروژه اکنون به نتیجه نرسیده بود.
وی به تاثیر راه آهن کرمانشاه در توسعه استان هم اشاره کرد و گفت: این پروژه آنقدر برای توسعه استان مهم است که در ۵۰ سال اخیر هیچ پروژه ای با این اهمیت در استان اجرا نشده است.
رازانی گفت: در این چهار سال پروژه های مهم دیگری همچون خودروسازی و سامانه گرمسیری  نیز در استان اجرا شده، با این وجود هنوز مشکل دیرینه استان یعنی بیکاری پابرجاست و باید با تلاش بیشتری به سمت کاهش بیکاری استان برویم.
استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به حماسه آفرینی مردم استان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، اظهار کرد: در این انتخابات مردم استان با رای نزدیک به ۷۰ درصدی به دکتر روحانی، همگام با مردم سراسر کشور تداوم مدیریت فعلی در کشور را تحقق بخشیدند که باید قدرشناس این مردم باشیم.
رازانی اظهار کرد: با روند خوبی که در کشور ایجاد شده و تجربه کسب شده در چهار سال گذشته و همچنین اصلاحاتی که در کابینه صورت گرفته، یقینا در چهار سال آینده بخش زیادی از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.
وی افزود: ما نیز باید در استان با تمام توان به سمت رفع مشکلات گام برداریم. اگر ما مدیران در دولت دوم دکتر روحانی بودیم بدون هیچ انقطاعی کارمان را ادامه می دهیم و اگر تصمیم دولت بر ایجاد تغییر در مدیریت استان بود نیز کارها ادامه خواهد یافت و در هر صورت کارنامه دکتر روحانی در دولت دوازدهم در این استان درخشان خواهد بود.
استاندار کرمانشاه در ادامه توصیه هایی به فرمانداران داشت و با بیان اینکه وظایفی بر عهده فرمانداران است که باید با جدیت اجام دهند، گفت: تامین امنیت و آرامش منطقه، مدیریت بر خدمات رسانی دستگاه ها و عمران و آبادانی شهرستانها از وظایف فرمانداران است.
وی تلاش برای ایجاد اشتغال را از دیگر وظایف مهم فرمانداران برشمرد و گفت: مساله اول ما در استان بحث اشتغال است، لذا فرمانداران باید اولویت اول و عمده وقتشان را صرف این موضوع کنند.
رازانی با تاکید بر لزوم توجه به مشاغل کوچک، اظهار کرد: باید در هر شهرستان چند کار و صنعت  مشخص را بر اساس ظرفیت ها طراحی کنیم که اشتغال آفرین باشد. بعنوان نمونه در شهرستان سنقروکلیایی باید عمده تمرکز بر حوزه فرش باشد.
وی گفت: در مجموع در دولت جدید باید با انرژی و توان بیشتری کارها را به پیش ببریم و یقینا سالهای بهتری پیش رو خواهیم داشت.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *