پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / مخالفت وادا با برداشته شدن محرومیت ورزشکاران روس

مخالفت وادا با برداشته شدن محرومیت ورزشکاران روس

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت  Inside the games، چندی پیش اعلام شد که IOC با مقامات روسیه توافق کرده است که در ازای پرداخت جریمه سنگین محرومیت ورزشکاران این کشور در مسابقات بین‌المللی را بر دارد. البته هنوز IOC به صورت رسمی تصمیم نهایی خود را اعلام نکرده است.
مقامات وادا این راه‌حل را سطحی دانستند و با آن موافق نیستند.
یکی از مسئولان وادا در این باره می‌گوید: جریمه کردن روسیه یک حرکت سطحی است. هنوز بسیاری از ورزشکاران فکر می‌کنند که تمهیدات لازم درباره روسیه اندیشیده نشده است. تعدادی از ورزشکاران روس در  المپیک ریو زیر پرچم کشورشان مسابقه دادند و مدال کسب کردند. از نظر ورزشکاران این درست نبوده است. فکر می‌کنم که فدراسیون جهانی دوومیدانی و کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم درست را درباره روسیه گرفتند. آنها باید حق شرکت در مسابقات را از دست می دادند.
پیش از  المپیک ریو IOC با محرومیت کامل روسیه مخالفت کرد. دو کمیته‌ مختلف IOC درباره دوپینگ گسترده در روسیه، بررسی‌هایی را انجام دادند که نشان داد در  المپیک زمستانی سوچی تعداد زیادی از ورزشکاران روس دوپینگ داشتند.
گزارش مک لارن که در دو دوره انجام شد، نشان داد که بیش از هزار ورزشکار روس در بازی‌های  المپیک دوپینگ داشتند.
دبیر کل وادا درباره مساله محرومیت روسیه می‌گوید: روسیه باید مسئولیت آن چه را که اتفاق افتاده را بر عهده بگیرد. ما اطلاعاتی را دریافت کرده‌ایم که نشان می‌دهد IOC با روسیه به توافقاتی رسیده است، اما باید ببینیم که چه می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

دارایی ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران عدالت

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین فهیمی گفت: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *