صفحه اصلی / پیشرفت ۸۸ درصدی فاز نهایی بزرگراه تاکستان- آوج

پیشرفت ۸۸ درصدی فاز نهایی بزرگراه تاکستان- آوج

همچنین ۶۷۱ واحد مسکن مهر همدان در هفته دولت خبر داد و گفت: تهیه سطح یک سند بازآفرینی استان همدان در دست تصویب است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی, فرهاد فرزانه، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان به تشریح مهمترین برنامه‌ها و اقدامات این اداره‌کل درحوزه‌های مختلف پرداخت و عنوان کرد: احداث ۱۳ کیلومتر نهایی بزرگراه تاکستان – رزن – آوج با پیشرفت ۸۸ درصدی درحال اجراست. از کل بزرگراه تاکستان – رزن – آوج که از سال ۸۵ در حال ساخت است، ۳۱ کیلومتر درمحدوده استان همدان قرار دارد که ۱۲ کیلومتر آن به اتمام رسیده و ۱۳ کیلومتر مراحل ساخت را سپری می‌کند.
فرزانه با بیان اینکه از طرح بزرگراهی کبودرآهنگ – قیدار، ۵.۵ کیلومتر در کنارگذر شیرین‌سو در زمره پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است، افزود: این طرح به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: احداث بزرگراه کبودرآهنگ – قیدار به طول ۵۷ کیلومتر سال ۹۱ شروع شده است. با توجه به اینکه شهرستان کبودرآهنگ جزو مناطق کم‌برخوردار است با بهره برداری از این محور، استان‌های شمال غرب از طریق بزرگراه به استان‌های مرکزی و جنوب کشور متصل می‌شوند و افتتاح آن در ایجاد اشتغال، افزایش ارزش افزوده و شکوفایی اقتصادی این منطقه تاثیرگذار است. از سوی دیگر با بهره‌برداری از طرح چهار خطه کبودرآهنگ – قیدار تردد از همدان به مناطق شمال غرب از جمله تبریز، اردبیل‌، زنجان و میانه به علت حذف شدن قزوین از مسیر و ایجاد یک راه میان‌بر، کوتاه‌تر و زمان نیز کمتر می‌شود.
وی همچنین عنوان کرد: هفته دولت شاهد افتتاح سه پروژه راه روستایی شامل آسفالت محورهای حسن‌آباد- علیصدر در کبودرآهنگ و گوجک و حسن کوسج در ملایر خواهیم بود. همچنین دهه فجر ساخت قطعه دوم کنارگذر شهرستان رزن به طول ۵.۵ کیلومتر و عرض ۲۵ متر در دولاین رفت و برگشت و اعتبار حدود ۹۸ میلیارد ریال شروع می‌‌شود.
امسال پرونده مسکن مهر همدان بسته می‌شود
فرزانه با بیان اینکه امسال پرونده مسکن مهر همدان بسته می‌شود، گفت: هفته دولت ۶۷۱ واحد مسکن مهر درشهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر افتتاح می‌شود که شامل ۱۲۱ واحد در همدان، ۳۰۶ واحد درنهاوند، ۱۴۳ واحد در بهار و ۳۸ واحد در رزن است. پروژه‌های افتتاحی شامل ۱۸ واحد از پروژه ۲۰۴ واحدی اهرام ایران درهمدان، ۶۶ واحد از پروژه ۱۴۴ واحدی شرکت اهرام ایران، ۲۵۲ واحد از پروژه ۳۱۵ واحدی یادمان بنادر همدان، پروژه ۵۰ واحدی مسکن مهر ۱۲ در ایلام، پروژه ۵۰ واحدی مسکن مهر ۶ ملایر، ۱۰۸ واحد از پروژه ۱۶۲ واحدی تعاونی مسکن بسیج همدان، کارکنان مسکن هشت واحدی، ۴۲ واحد از پروژه ۸۴ واحدی شرکت ابنیه‌گستر عالی‌ساز نهاوند، ۱۰۰ واحد از پروژه ۲۰۰ واحدی شرکت آتیه‌سازان شایان ملایر و ۵۲۸ واحد از خودمالکین مسکن مهر است. درمجموع ۲۹ هزار و ۹۱۶ واحد مسکن مهر درتعهد این اداره‌کل بوده که ۲۵ هزار و ۸۹۰ واحد تحویل شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان درمعرفی اقدامات صورت گرفته در خصوص آماده‌سازی سایت‌های مسکن مهر استان گفت: دراین راستا می‌توان به آماده‌سازی فاز اول تپه امام گل جهت ۶۰۰ واحدی مسکن مهر واقع در سایت تا مرحله زیرسازی و اجرای دیوارهای حایل و جدول‌گذاری، آماده سازی سایت ۱۷ هکتاری امید اکباتان، تکمیل وآماده‌سازی معابر فاز اول تپه حصار حاج شمسعلی،  کمک به آب‌رسانی بیش از ۵۰۰ واحد مسکن مهر واقع در کوی ولیعصر ملایر، اجرای خط لوله فاضلاب و آماده سازی معابر ۳۰۰ واحد باروداب نهاوند، اجرای آماده‌سازی و محوطه‌سازی معابر پروژه ۱۳۸ واحدی مسکن مهر رزن، محوطه سازی تا ۷۰درصد در تپه امام گل و انجام شبکه زیرساخت‌ها، احداث دو باب مسجد تا ۵۰ درصد در سایت مسکن مهر و کمک به احداث سه باب مدرسه در سایت مسکن مهر تا سقف سفت‌کاری اشاره کرد.
مرمت خانه‌های تاریخی و تصویب سندبازآفرینی شهری استان
وی با بیان اینکه در استان همدان ۸۰۳ هکتار بافت تاریخی، ۱۷۸۴ هکتار بافت فرسوده و ۱۶۴۸ هکتار سکونتگاه غیررسمی موجود است، عنوان کرد: ۵۱۲ هکتار بافت تاریخی، ۸۲۴ هکتار بافت فرسوده و ۱۰۷۲ هکتار سکونتگاه غیررسمی درهمدان داریم که ۳۹ درصد مساحت این شهر را به خود اختصاص داده‌اند.
فرزانه مساحت شهر ملایر را ۲۲۲۱ هکتار عنوان کرد و افزود: دراین شهر ۱۰۹ هکتار بافت تاریخی، ۱۲۵ هکتار بافت فرسوده و ۳۱۶ هکتار سکونتگاه غیررسمی داریم. در نهاوند نیز ۱۰۰ هکتار بافت تاریخی، ۱۷۳ هکتار بافت فرسوده و ۱۰۸ هکتار سکونتگاه غیررسمی داریم. مساحت شهر تویسرکان ۱۰۰۸ هکتار است که ۲۵۴.۵ هکتار آن به محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری اختصاص دارد. در اسدآباد ۲۱۲.۵ هکتار بافت ناهمگون شهری داریم و این مساحت در شهرستان بهار ۱۵۷.۷ هکتار است. حدود ۲۶ درصد از مساحت شهری رزن شامل بافت ناهمگون شهری است و مساحت محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری در کبودرآهنگ ۹۲ و در فامنین ۱۵۳.۵ هکتار است.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه دریک سال اخیر اقدامات مختلفی درحوزه بازآفرینی شهری همدان انجام شده، گفت: دراین راستا تملک خانه تاریخی صالحان و تعیین محدوده‌های هدف بازآفرینی شهرهای مرکز شهرستان‌های استان همدان انجام شده و مرمت خانه قهاری و خانه صالحان دردست اجراست. همچنین تهیه سطح یک سند بازآفرینی استان همدان دردست تصویب است.

 

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *